Najkurióznejší gól už v prvý deň NHL? Černák smolne zmiatol brankára

Erik Černák v zápase Tampa Bay - Chicago.
Erik Černák v zápase Tampa Bay - Chicago. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|14. jan 2021 o 12:59

Gólman mal veľkú smolu.

BRATISLAVA. O víťazovi zápasu už bolo prakticky rozhodnuté. Tampa Bay necelé štyri minúty pred koncom tretej tretiny vyhrávala nad Chicagom pohodlne 5:0.

Hostia sa snažili aspoň kozmeticky upraviť výsledok a to sa im aj podarilo. Avšak, poriadne bizarným spôsobom.

Počas presilovej hry Andrew Shaw prihrával za bránku Dylanovi Stromeovi, ktorého atakoval Erik Černák.

Situácia, ktorá sa na prvý pohľad nemôže skončiť gólom.

Puk sa však od hokejky Stromea odrazil do Černákovej korčule, od nej do hokejky brankára Andrej Vasilevského, následne od jeho korčule, až napokon skončil v bránke.

Tampa napokon triumfovala 5:1, Černák si pripísal jednu asistenciu, dve strely na bránku, jeden bodyček a dve zablokované strely.

Domov»Hokej»NHL»Najkurióznejší gól už v prvý deň NHL? Černák smolne zmiatol brankára