Dalibor Dvorský.
Dalibor Dvorský. (Autor: Twitter Mike Commito)
Oh my Hockey|2. mar 2024 o 09:10

V súbojoch zámorských junioriek sa bodovo presadilo až desať Slovákov.

NEW YORK. Desiata voľba St. Louis Blues z uplynulého draftu pokračuje v bodovej žatve. Dalibor Dvorský bodoval v piatom zápase po sebe, keď k výhre Sudbury 10:3 nad Sarniou pomohol gólom a asistenciou.

Zo Slovákov v kanadskej juniorskej OHL sa strelecky presadil aj Servác Petrovský, ktorý gólom na 2:2 len 53 sekúnd pred koncom tretej tretiny poslal zápas medzi Guaelph a Owen Sound do predĺženia. Duel rozhodli až nájazdy, počas ktorých svoj pokus nepremenil.

Ondrej Molnár prispel k výhre Erie nad Kingstonom v pomere 5:3 asistenciou. Jeho spoluhráč Martin Mišiak napriek štyrom strelám nebodoval, obaja Slováci nazbierali po jednom dvojminútovom treste. Na strane súpera odišiel zo stretnutia bez bodu Jakub Chromiak.

Filip Mešár taktiež nebodoval, do štatistík si pripísal 3 strely a dva mínusové body. Jeho Kitchener zdolal London 4:3 po predĺžení.

Tomašec skóroval po 18 zápasoch

Andrej Tomašec mal pri prehre Edmontonu 4:7 s Medicine Hat až 6 striel na bránu súpera. Jedna z nich si našla cestu do brány, čím si ukončil 16-zápasovú šnúru bez bodu a gólové suchoty trvajúce 18 duelov.

Obranca Jozef Viliam Kmec čakal na svoj ďalší presný zásah 32 stretnutí. Za chrbát brankára Spokane zapadla jeho strela z hranice pravého kruhu. Jeho tím Prince George prehral 4:5 po predĺžení.

Samuel Honzek pri prehre Vancouveru s Kelownou 3:4 po predĺžení nebodoval, zaknihoval dve strely a dve trestné minúty za držanie.

V QMJHL boli v akcii traja Slováci – Peter Repčík, Ondrej Maruna a František Dej. Ani jeden z nich nebodoval. V BCHL skóroval obranca Richard Baran.

Nemec a Jenčko potvrdili formu

V USHL sa nedarilo slovenským brankárom, z tria Adam Gajan, Šach Gadžijev a Samuel Urban si ani jeden nepripísal výhru, navyše všetci mali úspešnosť zásahov pod 85%.

Gólom sa zaskvel Max Ferkodič, ktorý sa presadil v presilovke po pohotovej strele z oblasti medzi kruhmi. Bol to jeho piaty gól v sezóne a druhý za posledné tri zápasy.

Libor Nemec si predĺžil bodovú šnúru na štyri zápasy, keď sa prezentoval dvomi primárnymi asistenciami. Tretí zápas v rade bodoval Daniel Jenčko, ktorý zaknihoval gólovú prihrávku. Jednu asistenciu si pripísal aj Theo Kiss.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»VIDEO: Dvojbodový Dvorský s ďalším gólom, skórovali aj ďalší piati Slováci