Patrik Maier (vľavo) - ilustračná fotografia.
Patrik Maier (vľavo) - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|29. jan 2021 o 22:00

Kanaďan mu nedal šancu.

BRATISLAVA. Hokejistom Slovana nevyšiel zápas s posledným tímom Tipos extraligy – Liptovským Mikulášom.

Liptáci doma nečakane triumfovali 5:4. Vyhrali len piate stretnutie v sezóne a Slovan zdolali po dlhých 12 rokoch.

V druhej tretine sa za stavu 3:1 pre domácich strhla po faule na slovanistu Tomáša Matoušeka šarvátka.

Do bitky sa s Kanaďanom Carterom Robinsonom pustil Patrik Maier zo Slovana. Slovenský bek pritom len pred dvomi mesiacmi skončil po inom pästnom súboji v nemocnici.

V zápase s Michalovcami ho jednou ranou zložil Mark Louis z Michaloviec. Maier vtedy ostal ležať na ľade a z plochy ho vyniesli zdravotníci na nosidlách. Neskôr vravel, že si nič nepamätá.

V piatok pri ďalšom súboji mu Robinson dal viacero rán, zhodil prilbu a pretiahol mu dres cez hlavu.

Maier sa odmietal vzdať, no Kanaďan si ho držal rukou od tela. Rozhodcovia obom udelili 10-minútový trest za bitku.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Po hrozivom knokaute sa opäť bil. Slovák dostával údery, odmietal sa vzdať