Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Brankár mal na pokyn simulovať. S Anglickom už nebol ramadán

Harry Kane v reprezentačnom drese Anglicka. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|Publikované 18. jún 2018 o 23:25

Anglicko spasil Harry Kane.

BRATISLAVA. Je zranený alebo opäť simuluje? Keď si po štvrťhodine zápasu proti Anglicku ľahol na trávnik brankár Tuniska Muizz Hasan, vyzeral, akoby umieral.

Podobné momenty už predvádzal v prípravných zápasoch pred majstrovstvami sveta. Najskôr proti Portugalsku a o pár dní neskôr proti Turecku. Oba zápasy sa skončili 2:2.

Zakaždým to bolo vo chvíli, keď zapadlo slnko. Náhoda? Kdeže. Tuniský tréner Nabíl Maalúl brankára požiadal, aby predstieral zranenie.

Pozrite si momentky zo zápasu Tunisko - Anglicko: fotogaléria

19.6.2018

Prebiehal totiž ramadán a vtedy počas dňa moslimovia nemôžu jesť ani piť. Keď lekári ošetrovali gólmana Hasana, jeho spoluhráči pri striedačke pili a jedli.

„Je to časť nášho náboženstva. Je náročné vydržať šestnásť hodín bez jedla, bez vody a ešte k tomu trénovať,“ reagoval tuniský kouč.

Brankár už nesimuloval

Ramadán sa skončil štyri dni pred prvým zápasom Tuniska na šampionáte. Brankár Hasan do tretice už zranenie nepredstieral. Bolo skutočné. V zápase nemohol pokračovať.

Spoluhráči ho chlácholili, ale neubránil sa slzám. Nahradil ho Fárúk bin Mustafá.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články