Veľká zmena! Grubauer sa upísal Seattlu Kraken!

Oh My Hockey|28. júl 2021 o 20:02

Šokujúca správa, o ktorej sa šepkalo len veľmi opatrne. Ron Francis priviedol prvú veľkú rybu z trhu, Seattle Kraken posilňuje jednotka Colorada Avalanche Philipp Grubauer, dostal peniaze, za ktoré by si ho Avalanche nemohli dovoliť.

Manažment Kraken v ňom vidí jednotku, preto mu ako jednotke aj zaplatili. Nemecký gólman podpísal šesťročný kontrakt s ročným zárobkom 5,9 mil. dolárov. Dvojicou Seattlu teda bude tandem Grubauer-Driedger.

Avalanche by mali údajne podpísať kontrakt s Linusom Ullmarkom, s ktorým jednajú potom, čo zrejme odíde na trh a nebude pokračovať v Buffale. Švéd Ullmark by mal utvoriť duo s Pavlom Francouzom.

Elliotte Friedman dodáva, že verí, že po tomto ťahu Seattlu Washington Capitals vážne zvažujú variant, že by sa pokúsili vziať si späť Vítka Vaněčka. Na českého gólmana zrejme nezostane miesto v prvom tíme, musel by sa presunúť na farmu k Joeymu Daccordovi.

Grubauer odchytal v minulom ročníku 40 duelov s percentuálnou úspešnosťou 92,2% a priemerom 1,95 inkasovaných gólov na zápas.

Nachádzate sa tu: