0:3, 1:1, 1:1
Nórsko na MS v hokeji 2024
Nórsko

Fotogaléria (10)
Markus Vikingstad oslavuje so spoluhráčmi gól počas zápasu Veľká Británia - Nórsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|20. máj 2024 o 18:40

Hokejisti Nórska dnes zdolali Veľkú Britániu na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Veľká Británia - Nórsko 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 25. Perlini (Dowd), 48. Betteridge (Lake, Mosey) – 5. Vikingstad (Krogdahl, Engebråten), 7. Thoresen, 13. E. Olsen (Steen, Brandsegg-Nygård), 22. Brandsegg-Nygård (Thoresen, Zuccarello), 45. E. Olsen (Brandsegg-Nygård)

Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Pearce (Kan.) - Ondráček (ČR), Zunde (Lotyš.)

Vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 13.679

Veľká Británia: Whistle (Bowns) – Mosey, Halbert, Phillips, O'Connor, Ruopp, Richardson, Batch – Perlini, Kirk, Curran – Dowd (C), Lake, Neilson – Lachowicz, Norris, Betteridge – Davies, Critchlow, Duggan – Shudra

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Hansen, Kåsastul, Engebråten, Krogdahl, Hurrød – Martinsen, Zuccarello, Thoresen (C) – T. Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – E. Salsten, H. Salsten, Rønnild – Pettersen, Brandsegg-Nygård, E. Olsen – Steen

PRAHA. Nórski hokejisti si v pondelkovom stretnutí A-skupiny MS v Prahe poradili s Veľkou Britániou 5:2 a udržali sa v elitnej divízii MS.

Veľká Británia zostúpila ihneď po svojom postupe medzi elitu. Outsidera "áčka" čaká v utorok (12.20 h) záverečný duel skupiny s Rakúskom, ktoré prekvapivo bojuje o postup do štvrťfinále.

Fotogaléria zo zápasu Veľká Británia - Nórsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Severania ukončili turnaj so šiestimi bodmi a predstihnúť ich môžu už iba Dáni, ktorých čakal v pondelok záverečný súboj skupiny s Fínmi (20.20 h).

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Veľká Británia - Nórsko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Nóri preukázali v úvodnom dejstve väčšiu individuálnu kvalitu, ako aj chuť po víťazstve a udržalí sa medzi elitou.

Už v 13. minúte viedli severania rozdielom troch gólov, keď sa presadili Vikingstad, Thoresen a Bakke Olsen.

II. tretina:

Nórsku vyšiel aj vstup do prostrednej časti hry a 78 sekundách zvýšil Brandsegg-Nygard na 4:0, čo bolo pre Britániu prakticky neriešiteľné. Ich nádej udržal v 25. minúte Perlini.

III. tretina:

V úvode tretieho dejstva dal definitívu nórskej záchrane druhým presným zásahom v stretnutí Bakke Olsen.

Hlasy po zápase:

/zdroj: IIHF/

Robert Dowd, útočník V. Británie: "Do tohto zápasu sme vstupovali s tým, že by sme mohli niečo uhrať. Nemali sme však dobrú prvú tretinu, čo nás pochovalo. Nevešali sme hlavy, snažili sme sa vyškriabať späť, ale existuje dôvod, prečo sú Nóri na tejto úrovni už toľko rokov. V takýchto situáciách to dokážu zvládnuť."

Mats Zuccarello, útočník Nórska: "Je to vždy nervózne v zápasoch, akým bol tento. Pre oba tímy znamenal veľa a bolo dôležité, že sme dokázali streliť rýchle góly, ktoré nám poistili záchranu. Sme malá krajina, nemá veľa hokejistov, štadiónov a zotrvanie medzi elitou je pre nás veľká vec."

Domov»MS v hokeji 2024»Vyzeralo to, akoby sa nechceli zachrániť. Briti v zápase o všetko prehĺbili streleckú krízu