2:2, 1:1, 0:1
Dánsko na MS v hokeji 2024
Dánsko

Fotogaléria (15)
Mikkel Aagaard oslavuje gól so spoluhráčmi počas zápasu Veľká Británia - Dánsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. máj 2024 o 18:54 (aktualizované 17. máj 2024 o 20:12)

Hokejisti Dánska dnes zdolali Veľkú Britániu na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Veľká Británia - Dánsko 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Góly: 6. Kirk (Curran, Ruopp), 11. Neilson (Mosey, Lake), 39. Halbert (Lachowicz, Perlini) – 7. Aagaard (Mölgaard, Olesen), 9. Bruggisser (Olesen, Wejse), 22. Aagaard (Olesen, Mölgaard), 53. Wejse (Blichfeld, Bruggisser)

Rozhodcovia: Björk (Švéd.), MacFarlane – Briganti (obaja USA), Wyonzek (Kan.), vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 16 277

V. Británia: Whistle – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson – Kirk, Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd– Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan

Dánsko: Dichow – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen, Larsen, Koch – True, Russell, Blichfeld – Aagaard, Mölgaard, Olesen – From, Wejse, Scheel – Andersen, Poulsen, Schultz – Andersen

PRAHA. Hokejisti Dánska si na prebiehajúcich MS v hokeji 2024 pripísali na konto druhé víťazstvo.

V piatkovom dueli A-skupiny zdolali v Prahe tím Veľkej Británie 4:3.

O ich víťazstve vo vyrovnanom súboji rozhodol osem minút pred koncom tretej tretiny Christian Wejse v presilovke.

Dva góly víťazov zaznamenal Mikkel Aagaard, tri asistencie Nick Olesen. Dáni sú so šiestimi bodmi na piatej priečke neúplnej tabuľky, Briti sú po štyroch dueloch bez bodu poslední.

Veľká Británia najbližšie nastúpi v sobotu o 20.20 h proti domácemu Česku, Dáni si o osem hodín skôr zmerajú sily so Švajčiarskom.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Veľká Británia - Dánsko na MS v hokeji 2024

Fotogaléria zo zápasu Veľká Británia - Dánsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

I. tretina:

Už v prvej tretine padli štyri góly, po dva na oboch stranách.

Kirk poslal Britov do vedenia v 6. minúte, na jeho zásah však v priebehu ďalších troch minút odpovedali Aagaard a Bruggisser.

Ostrovania vyrovnali v polovici prvej časti, keď Neilson korčuľou tečoval puk za chrbát brankára Dichowa.

II. tretina:

Vo vyrovnanom dueli poslal Aagaard v prostrednej tretine Dánov do náskoku svojím druhým gólom v zápase, no 86 sekúnd pred druhou prestávkou vyrovnal Halbert.

III. tretina:

Severania rozhodli o zisku troch bodov necelých osem minút pred treťou sirénou v presilovej hre - osamotený Wejse tečoval pred bránkou strieľanú prihrávku Blichfelda z ľavého kruhu.

Briti nedokázali vydolovať aspoň bod ani vo vyše dvojminútovej hre bez brankára v závere duelu.

Hlasy po zápase

Mark Richardson, obranca V. Británie: "Prehra bolí, pretože sme boli dlho v hre o body a mali sme šance vyrovnať. Po troch naozaj náročných zápasoch sme však predviedli dobrý výkon. Teraz nás čaká súboj s domácimi, určite tu bude hluk a pre nás skvelý zážitok."

Oliver Lauridsen, obranca Dánska: "Teší nás triumf, ale Britom patrí uznanie. Celý zápas úžasne bojovali. Pre nich aj pre nás išlo o veľa a bolo to cítiť hneď od prvého buly."

Domov»MS v hokeji 2024»Šance Britov na záchranu nestúpli. Proti Dánom siahali na body, no vyšli naprázdno