Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019 - Val d'Isere, Francúzsko:

5.Alexis PinturaultFrancúzsko+ 1,31 s
6.Loic MeillardŠvajčiarsko+ 1,36 s
22.Adam ŽampaSlovensko+ 2,38 s
49.Andreas ŽampaSlovensko+ 3,78 s

VAL D'ISERE. Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher sa po prvom kole jednoznačne usadil na čele sobotňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára vo francúzskom Val d'Isere.

Na druhom mieste figuruje Slovinec Žan Kranjec (+0,71 s), tretí je Švéd Matts Olsson (+0,99).

Slovenský reprezentant Adam Žampa postúpil do druhého kola z 22. priečky s odstupom 2,38 sekundy na lídra. Jeho brat Andreas sa nezmestil do postupovej tridsiatky, obsadil 49. pozíciu (+3,78 s).

Víťaz z Beaver Creeku je až ôsmy

Vo francúzskom stredisku snežilo a podmienky sťažovala aj hmla. Hirscher išiel s výhodným štartovým číslom 1 a skvelou jazdou ho využil na čas, ku ktorému sa nepriblížil ani jeden zo súperov.

Najbližšie bol Kranjec, no aj on zaostal o 71 stotín sekundy, okrem neho sa pod sekundu zmestil už len Olsson.

Veľký Hirscherov konkurent Henrik Kristoffersen z Nórska na štvrtej priečke nabral manko 1,20 sekundy.

Nemec Stefan Luitz, ktorý v nedeľu v tejto disciplíne v americkom Beaver Creeku dosiahol premiérové víťazstvo vo Svetovom pohári, sa spoločne s domácimi Mathieum Favrem a Thomasom Fanarom zaradil na priebežnú ôsmu pozíciu (+1,60).

Žampa bodoval už minulý týždeň

Adam Žampa so štartovým číslom 31 sa po miernych ťažkostiach v úvode dobre popasoval so zvyškom trate a v cieli bol na 21. mieste.

Zo zostávajúcich súperov ho predstihol jediný a slovenský lyžiar s prehľadom opäť postúpil do druhého kola obrovského slalomu Svetového pohára.

Minulý týždeň v Beaver Creeku skončil na devätnástej priečke.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Adam Žampa potvrdil dobrú formu, opäť postúpil do druhého kola