Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

V Žiline na zápase dorastu hodili do rozhodcu fľašu, ten zápas ukončil

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|8. sep 2013 o 10:44

Zápas dorasteneckej ligy sprevádzalo vyčíňanie fanúšikov.

ŽILINA. Sobotňajší zápas futbalistov staršieho dorastu MŠK Žilina - Spartak Trnava bude mať dohru za zeleným stolom. Hlavný rozhodca Miroslav Jaška ho v 87. minúte predčasne ukončil po tom, ako ho zasiahla fľaša hodená zo sektora domácich fanúšikov. Informoval o tom portál trnavskyhlas.sk.

"Domáci sa ujali vedenia v 27. minúte gólom Káčera. V 87. minúte mohli potvrdiť svoje víťazstvo, keď po kontakte brankára Masára s útočníkom Žiliny Čmelíkom ukázal Jaška na biely bod. Ešte pred zahraním jedenástky však z tribúny vyletela fľaša, ktorá rozhodcu zasiahla a ten následne duel predčasne ukončil," píše Trnavský hlas.

"Pri schádzaní mužstiev z trávnika vládli veľké emócie, na ihrisko padala pyrotechnika, nikomu z mužstva hostí sa nič nestalo," píše portál.

Výprava z Trnavy opustila štadión až po dvojhodinovom čakaní, keď sa situácia upokojila. Policajná eskorta odprevadila Trnavčanov za hranice mesta. Konečný ortieľ nad nedohraným duelom vyriekne Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu.

"Zápas mal kvalitu, domáci boli futbalovejší, my sme však pôsobili disciplinovanejšie, kolektívnejšie a taktickejšie. Snažili sme sa vykryť priestor, zachytávať útoky súpera a vyrážať do brejkov. Súper dosiahol gól po ruke, ktorú rozhodca nezapískal a z následného útoku domáci skórovali. Vzhľadom na počet šancí na oboch stranách to bol remízový zápas. Mrzí ma, že duel sa prerušil za daných okolností," povedal tréner Spartaka Vojtech Žitný.

Súvisiace články