Nedeľa, 26. septembra, 2021Meniny má Edita

V Stredoeurópskom pohári triumfy Hurajta a Gerekovej

SITA|12. feb 2011 o 17:15

Vo vytrvalostných pretekoch v rámci II. kola Slovenského pohára a II. kola Stredoeurópskeho pohára v biatlone v Osrblí triumfovali v seniorských kategóriách slovenskí reprezentanti.

OSRBLIE. V sobotňajších vytrvalostných pretekoch v rámci II. kola Slovenského pohára a II. kola Stredoeurópskeho pohára v biatlone v Osrblí triumfovali v seniorských kategóriách slovenskí reprezentanti.

V kategórii mužov predviedol vynikajúci strelecký i bežecký výkon Pavol Hurajt, ktorý zostrelil všetkých 20 terčov a pred strieborným Miroslavom Matiaškom mal vyše päťminútový náskok.

Medzi ženami triumfovala Janka Gereková a to napriek šiestim trestným minútam, ktoré jej rozhodcovia pripočítali k výslednému bežeckému času za nezostrelené terče. Druhá Martina Halinárová mala iba štyri chybné výstrely, ale aj tak zaostala o viac ako minútu.

V mládežníckych kategóriách väčšinou dominovali českí biatlonisti. Zo Slovákov sa zo zlata tešila iba juniorka Lucia Šímová a staršia dorastenka Paulína

V nedeľu sú v Osrblí na programe rýchlostné preteky.

Výsledky:

MUŽI (20 km/4 strelecké položky): 1. Pavol Hurajt 51:00,9 min (0 trestných minút), 2. Miroslav Matiaško (obaja VŠC Dukla Banská Bystrica) +5:14,1 (3), 3. Norbert Gröne (KB Osrblie) +9:11,3 (6)

ŽENY (15 km/4 strelecké položky): 1. Janka Gereková 55:09,9 min (6 trestných minút), 2. Martina Halinárová (obe VŠC Dukla Banská Bystrica) +1:19,7 (4), 3. Terézia Poliaková (KB Osrblie) +9:06,7 (8)

JUNIORI (15 km/4 strelecké položky): 1. Michal Žák (ČR) 49:26,8 min (4 trestné minúty), 2. Tomáš Hasilla (KB Osrblie) +2,6 s (5), 3. Ondřej Exler (ČR) +1:15,3 (5), ... 7. Jakub Fendek (ŽP Šport Podbrezová) +4:11,1 (5), 8. Ľubomír Lapin (VŠC Dukla Banská Bystrica) +4:23,0 (6)

JUNIORKY (12,5 km/4 strelecké položky): 1. Lucia Šímová (KB Osrblie) 46:42,9 min (5 trestných minút), 2. Jitka Landová +21,8 s (4), 3. Tereza Bílá (obe ČR) +1:06,1 (5), ... 8. Jana Pastuchová (ŽP Šport Podbrezová) +9:01,1 (10), 13. Petra Bartková (Prešov) +19:35,6 (14)

ST. DORASTENCI (12,5 km/4 strelecké položky): 1. Miroslav Lelek (ČR) 43:39,1 min (6 trestných minút), 2. Michal Šíma (KB Osrblie) +2:21,1 (9)

ST. DORASTENKY (10 km/4 strelecké položky): 1. Paulína Fialková (KB Osrblie) 39:46,0 min (4 trestné minúty)

ML. DORASTENCI (10 km/3 strelecké položky): 1. Jan Graclík (ČR) 39:05,8 min (5 trestných minút), ... 5. Ondrej Kosztolányi (ŽP Šport Podbrezová) +3:26,3 (6)

ML. DORASTENKY (8 km /3 strelecké položky): 1. Tereza Vališová (ČR) 36:08,0 min (2 trestné minúty), 2. Nikola Lapinová (VŠC Dukla Banská Bystrica) +2:42,7 (4)

Súvisiace články