V Španielsku možno pribudnú legionári

Sportnet|8. okt 2007 o 00:00

MADRID. Futbalisti a iní športovci z afrických, karibských a tichomorských krajín už nebudú v španielskych a onedlho asi aj iných európskych ligách započítavaní do obmedzenej kvóty pre hráčov zo štátov mimo Európskej únie. Umožňuje to rozhodnutie Španiels

kej futbalovej federácie po konzultáciách s FIFA a UEFA.

Podľa dohody, ktorú prijali 23. júna 2000 v Benine a podpísali ju zástupcovia EÚ a 77 štátov ACP, sú obyvatelia týchto krajín považovaní za pracovných hostí.

Toto rozhodnutie Španielskej futbalovej federácie prišlo po tom, ako sa na ňu obrátili Real Madrid a Getafe s otázkou, či africkí hráči patria pod dohodu, ktorú ratifikoval aj španielsky parlament.

Kluby v španielskej lige môžu mať na súpiske len troch hráčov, ktorí nepochádzajú z územia krajín EÚ. Po prijatí rozhodnutia sa však v kluboch uvoľnia ďalšie miesta. Napríklad v FC Barcelona už nebudú takéto miesta zaberať Samuel Eto'o z Kamerunu a Yaya Toure z Pobrežia Slonoviny.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Španielsko»V Španielsku možno pribudnú legionári