Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

V Sečovciach sa opäť bude hrať hádzaná

(Autor: archív - SITA)
SITA|23. aug 2011 o 14:16

"Muži nastúpia v I. lige a chceli by sme do regionálnej súťaže prihlásiť aj dve družstvá žiakov," uviedol tréner Teleky.

SEČOVCE. Hádzanársky klub ŠKP v Sečovciach patril medzi slovenskú elitu. V rokoch 2000 a 2001 si dokonca vybojoval majstrovský titul.

V uplynulých rokoch však v meste pod Dargovom akoby zabudli na tento šport nielen medzi dospelými, ale najmä medzi mládežou. Momentálne svitá na lepšie časy. Na domácu scénu sa sečovská hádzaná vracia po vyše štyroch rokoch od zániku klubu z finančných dôvodov.

"Vďaka vedeniu mesta a sponzorom, ktorí majú o hádzanú záujem, sa to začína rozbiehať. Muži nastúpia v I. lige a chceli by sme do regionálnej súťaže prihlásiť aj dve družstvá žiakov," uviedol tréner mužov nového klubu HK Sečovce Vít Teleky. Podľa jeho slov by chceli hrať strede tabuľky I. ligy:

"Sú tu hráči, ktorí mali pauzu, ale aj takí, ktorí majú skúsenosti. V rámci možností by sme káder chceli doplniť o ďalších skúsených hádzanárov. Chceme predvádzať solídnu hádzanú a pohybovať sa v pokojných vodách súťaže. Čo bude navyše, to bude pre nás úspechom.”

Vít Teleky má zatiaľ k dispozícii tento káder: Piskay, Regenda, Šimko, Oblažný, Feňar, Rusnák, Mandžák, Šiška, Svatko, Tabačko, Klučár.

Súvisiace články