Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V ruskom futbale zaviedli nové obmedzenie počtu legionárov

Kouč petrohradského Zenitu André Villas-Boas nechápe najnovšie zmeny ohľadom počtu cudzincov v ruskom futbale. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 15. júl 2015 o 16:08

Doteraz mohli mať tímy na ihrisku maximálne sedem zahraničných hráčov.

MOSKVA. Ruský futbalový zväz (RFS) zaviedol nové obmedzenie počtu zahraničných hráčov. Od nového ligového ročníka bude môcť každé mužstvo mať v rovnakom čase na hracej ploche nanajvýš šesť legionárov.

"Nový systém sme prijali takmer jednohlasne, akurát jeden člen výkonného výboru sa zdržal hlasovania," oznámil prezident RFS Nikita Simonjan.

Doteraz mohli mať tímy na ihrisku maximálne sedem zahraničných hráčov.

RFS pritom minulý rok avizoval, že počnúc sezónou 2015/16 by mohol platiť strop 10 legionárov na súpiske každého mužstva s tým, že ich zaradenie do zostavy by nebolo limitované.

Ruský minister športu Vitalij Mutko však poukázal na to, že by to bolo proti záujmom rozvoja národného mužstva. Jeho rezort tak odporučil prijať tzv. nový systém 6+5.

Väčšie kluby vrátane Zenitu Petrohrad, CSKA Moskva či Lokomotivu Moskva sa okamžite ohradili voči prijatej zmene.

"Nový formát predstavuje koniec vývoja ruského futbalu. Keď nemôžem postaviť niektorého z hlavných legionárov pre nejaký limit, z ostatných sa stanú leniví futbalisti a nebude sa im chcieť bojovať o miesto. Nový systém je najhorším možným rozhodnutím. Je to koniec futbalu," tvrdo kritizoval zmenu portugalský tréner Zenitu André Villas-Boas.

Informácie pochádzajú z webu Eurosportu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.