V Östersunde vyhrala Neunerová, Kuzminová 19.

Magdalena Neunerová
Magdalena Neunerová (Autor: SITA/AP)
SITA|3. dec 2011 o 16:15

Pre dvojnásobnú olympijskú víťazku a osemnásobnú majsterku sveta to bol jubilejný 25. triumf v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkového hodnotenia bojov o krištáľový glóbus.

V nesmierne dramatických rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 1. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone vo švédskom Östersunde zvíťazila 24-ročná Nemka Magdalena Neunerová.

ÖSTERSUND.

Iba o dve desatiny sekundy za ňou zaostala Nórka Tora Bergerová, bronzový stupienok na pódiu pre medailistky patril obhajkyni minuloročného celkového prvenstva Fínke Kaisi Mäkäräinenovej.

Z kvarteta Sloveniek v 96-člennom štartovom poli bola podľa očakávania najlepšia Anastasia Kuzminová. Ani olympijská víťazka v tejto disciplíne z Vancouvru 2010 však medzi absolútnu elitu neprenikla.

Už po prvej streľbe v ľahu musela absolvovať dva trestné okruhy za nezostrelené terče, v stoji pridala tretí a ani výborný bežecký výkon jej nepomohol k lepšiemu ako 19. miestu. Zaň si pripíše do celkovej klasifikácie 22 bodov. Janka Gereková v ľahu zostrelila z piatich iba dva terče, v stoji potom mierila mimo raz a v konečnej výsledkovej listine uzatvárala najlepšiu päťdesiatku.

Na jej konto tak nepribudne žiadny bod, ale kvalifikovala sa do nedeľných stíhacích pretekov, v ktorých bude štartovať 60 najlepších zo šprintu.

Prvé kolo SP v Östersunde sa už skončilo pre Martinu Chrapánovú, ktorá obsadila 69. miesto a Natáliu Prekopovú, ktorú klasifikovali na 90. pozícii.

ico

Výsledky:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:01,7 min (1 trestný okruh), 2. Tora Bergerová (Nór.) +0,2 s (1), 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +15,2 (2), 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) +19,2 (2), 5. Darja Domračevová (Biel.) +24,6 (1) a Marie Laure Brunetová (Fr.) +24,6 (0),... 19. Anastasia Kuzminová +1:07,5 (3),... 50. Janka Gereková +2:45,7 (4),... nekvalifikovali sa do stíhacích pretekov 69. Martina Chrapánová +3:31,7 (2), 90. Natália Prekopová (všetky SR) 5:08,9 (3)

Poradie vo SP po druhých pretekoch z 26 naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 108 bodov, 2. Darja Domračevová (Biel.) 100, 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 91, 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) 71, 5. Vaľ Semerenková (Ukr.) 68, 6. Tora Bergerová (Nór.) 66, ... 13. Anastasia Kuzminová 56, ... 45. Janka Gereková (obe SR) 10

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov (malý krištáľový glóbus) po prvých pretekoch z desiatich naplánovaných:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 60, 2. Tora Bergerová (Nór.) 54, 3. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 48, 4. Synnöve Solemdalová (Nór.) 43, 5. Darja Domračevová (Biel.) a Marie Laure Brunetová (Fr.) obe 40, ... 19. Anastasia Kuzminová 22

Domov»Zimné športy»V Östersunde vyhrala Neunerová, Kuzminová 19.