BRATISLAVA. Nádej futbalistov Slovana Bratislava pobiť sa o postup zhasla v domácej odvete tretieho predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 s ruským FK Krasnodar už po necelej štvrťhodine.
Bratislavčania po zlepených góloch Pavla Mamajeva prehrávali 0:2 a v súčte dvojzápasovej konfrontácie dokonca 0:4. A seba i svojich fanúšikov pripravili o možnosť zamiešať sa do postupovej zápletky.
"Zápas sa pre nás nezačal vyvíjať tak, ako sme si predstavovali. Prvý gól sme dostali z rýchlej jedenástky, keď rozhodca posúdil kontakt v šestnástke ako faul. A následne sme inkasovali aj druhý raz," začal hodnotiť Tittel.
"Náš plán udržať si čisté konto sa tým zmenil. A od stavu 0:2 to bolo veľmi náročné."
Zostrih zo zápasu.
Slovan napokon nezložil zbrane. A uhral remízu 3:3. "Tie dva góly ovplyvnili dianie v prvom polčase. Stratili sme sebaistotu, báli sme sa hrať a tvoriť. Súper bol na koni," spomínal tréner Slovana.
Zaslúžili si vyhrať
"V polčasovej prestávke sme si povedali, že musíme hrať, ako keby bol stav 0:0. Nemali sme čo stratiť. Hráči začali viac útočiť a podkurovať súperovi, ktorý má veľmi ofenzívne mužstvo a jeho hra sa mi veľmi páčila," priznal.
"Krasnodar bol lepší a zaslúžene postúpil, aj keď dnes sme si zaslúžili vyhrať."

Hráč Krasnodaru Pavel Mamajev strieľa z pokutového kopu úvodný gól zápasu. FOTO - TASR.
Od stavu 0:2 sa na Pasienkoch odohrávala šou jedného muža - Róberta Vitteka. Najlepší kanonier v histórii slovenskej reprezentácie sa hetrikom postaral o obrat skóre.
Slovan siahal na cenný skalp tretieho tímu uplynulého ročníka ruskej najvyššej súťaže. V nadstavenom čase však inkasoval opäť z jedenástky. A viac sa už v rušnom zápase neudialo.
"Robo Vittek si zaslúži absolutórium. Aj v tomto stretnutí potvrdil, že je pre Slovan veľmi dôležitým futbalistom," vyjadril sa Tittel o tridsaťtriročnom kanonierovi.

Róbert Vittek (s číslom 33) završuje svoj hetrik. FOTO - TASR.
Okrem Vitteka v bilancovaní oboch súbojov Tittela potešili ďalší dvaja zverenci. "Janko Mucha nás podržal v Rusku aj v odvete. Dokázal, že je to reprezentačný brankár. A mňa osobne veľmi potešil Mauro Gonzalez," priznal.
"Mauro je s nami ani nie desať dní, no už ukázal svoj veľký potenciál. Ťažko by som ale hľadal hráča, ktorý by sklamal. V druhom polčase išli všetci na maximum svojich schopností."
Negatívne povzbudzovanie nemalo vplyv
Kouča Slovana mrzela nízka divácka návšteva a správanie sa niektorých fanúšikov. Na štadión si ich našlo cestu iba necelých tritisíc a časť z nich ešte v priebehu prvého polčasu odišla a nedopozerala zápas.
((video))
"Keď sa takto správa ani nie desať percent fanúšikov, ktorých ani nepovažujem za fanúšikov, tak treba podniknúť kroky, aby Slovanu fandili ľudia, ktorí majú klub v srdci a sú ochotní rešpektovať pravidlá správania," vraví Tittel.
"Negatívne povzbudzovanie však podľa mňa nemalo vplyv na výkon hráčov. Škoda, že prišlo málo ľudí, pretože zápas na tejto úrovni s takým silným súperom si žiadal väčšiu kulisu," dodal.
Slovanu sa nepodarí preniknúť do skupinovej fázy, v ktorej účinkoval vlani a tiež v sezóne 2011/2012. Jediným slovenským zástupcom v play-off Európskej ligy je MŠK Žilina.
















