V kempe Floridy je s Kopeckým aj Svatoš

SITA|9. jan 2013 o 09:12

Kovaľov sa môže do NHL vrátiť po ročnej pauze. Pred kempom sa cíti dobre.

SUNRISE. Okrem Mareka Svatoša sa v kempe klubu hokejovej NHL Florida Panthers budú o zmluvu na novú sezónu uchádzať aj ďalší dvaja známi útočníci.

V príprave by sa mali predstaviť aj Alexej Kovaľov a Andrej Kosticyn, ktorý ešte v utorok hral v Bratislave za Traktor Čeľabinsk zápas Kontinentálnej hokejovej ligy.

Súboj so Slovanom však predčasne ukončil už v 12. min po faule na obrancu domácich Vladimíra Mihálika.

Tridsaťdeväťročný Kovaľov sa môže do NHL vrátiť po ročnej pauze. Naposledy hral v sezóne 2010/11 za Pittsburgh, ďalší ročník strávil v KHL v Atlante Mytišči.

Celkovo nastúpil v NHL v dresoch Montrealu, Pittsburghu, Ottawy a New York Rangers na 1302 duelov, v ktorých dosiahol 1024 kanadských bodov.

"Mám dostatok skúseností a cítim sa zdravotne veľmi dobre. Viem, že zápasy sú niečo iné ako tréningy, ale nepotrvá dlho, možno len týždeň, a budem aj v zápasovej forme," povedal pre Miami Herald Kovaľov.

Andrej Kosticyn by tiež nemal chýbať v kempe Panthers. Predchádzajúci ročník strávil v Montreale a v Nashville, v 72 stretnutiach dal 16 gólov a pridal 20 asistencií. Informáciu o jeho účasti priniesla québecká stanica RDS.

Súvisiace články