V generálke na olympiádu v Pjongčangu triumfoval Kraft

Stredajšie preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v juhokórejskom Pjongčanu opanoval Rakúšan Stefan Kraft. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. feb 2017 o 14:55

Druhý skončil Nemec Andreas Wellinger, tretie miesto obsadil líder SP Kamil Stoch z Poľska.

PJONGČANG. Stredajšie preteky Svetového pohára v skokoch na lyžiach v juhokórejskom Pjongčanu opanoval Rakúšan Stefan Kraft.

Ten vystúpil na najvyšší stupienok v pretekoch, ktoré slúžili aj ako generálka na budúcoročné ZOH v tomto stredisku.

Kraft viedol už po 1. kole po skoku dlhom 138 m, a keď v tom druhom dosiahol 137,5 metra, o jeho triumfe nebolo pochýb.

Rakúšan vyhral pred prevažne prázdnymi tribúnami vo večerných hodinách miestneho času už jeho štvrté preteky SP v tejto sezóne.

Líder SP Kamil Stoch z Poľska má na čele priebežného poradia stobodový náskok práve pred Kraftom. Vo štvrtok sú na rovnakom mieste na programe ďalšie preteky SP.