Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Suverénnym víťazom slalomu mužov v Adelbodene sa stal Henrik Kristoffersen

Adam Žampa body do Svetového pohára nepridá. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 8. jan 2017 o 10:56

Adam Žampa sa vo švajčiarskom stredisku nedostal do druhého kola, druhý slovenský reprezentant Matej Falat nedokončil prvé kolo.

ADELBODEN. Nór Henrik Kristoffersen sa stal víťazom nedeľného slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov vo švajčiarskom Adelbodene.

Triumfoval s výrazným náskokom 1,83 sekundy pred Talianom Manfredom Mölggom, tretí bol Rakúšan Marcel Hirscher (+2,19 s). Dvojica Slovákov Adam Žampa a Matej Falat nepostúpila medzi elitnú tridsiatku.

Kristoffersen v prvom kole dokonale vyťažil z toho, že vďaka štartovému číslu 3 ako jeden z mála stihol ísť v ideálnych podmienkach.

Vypracoval si sľubný náskok 0,38 sekundy pred Mölggom, ktorý v druhej jazde ešte zvýšil napriek tomu, že už aj on sa musel pre hustú hmlu vyrovnať so slabšou viditeľnosťou. Vedúci muž celkového poradia SP Hirscher v druhom kole poskočil o tri priečky a zo stupňov víťazov odsunul Nemca Felixa Neureuthera.

"Je veľká zábava pretekať v Adelbodene. Ďakujem miestnym ľuďom za podporu," vyhlásil Kristoffersen, ktorý si pripísal trináste prvenstvo vo SP, z toho dvanáste v špeciálnom slalome.

Adam Žampa sa vo švajčiarskom stredisku nedostal do druhého kola, so štartovým číslom 32 zaostal za priebežne prvým Nórom Henrikom Kristoffersenom o 4,22 sekundy a ďalší pretekári ho odsunuli za postupujúcu tridsiatku, zaregistrovali ho celkovo na 34. mieste.

Druhý slovenský reprezentant Matej Falat nedokončil prvé kolo.

"Bol to špecifický slalom. Hore som sa dobre chytil, nemal som veľkú stratu, v strede som vôbec nevidel pod nohy. Škoda, že som to nepustil viac, na druhé kolo mi chýbalo 38 stotín a mohlo to byť o niečom inom. Ide sa ďalej, jedna súťaž nerobí sezónu," povedal Žampa.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Adelboden (Švaj.) - nedeľa - výsledky:

Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1:54,87 min, 2. Manfred Moelgg (Tal.) +1,83 s, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +2,19, 4. Felix Neureuther (Nem.) +2,24, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) +2,45, 6. Andre Myhrer (Švéd.) +2,62,...34. Adam Žampa +4,22 s - v 1. kole, nepostúpil,...Matej Falat (obaja SR) - nedokončil 1. kolo.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.