Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Úspešný návrat Košičanov do pohárovej Európy, čaká ich Besiktas

TASR|11. sep 2006 o 14:29

Košice 11. septembra (TASR) - Víkendový návrat do pohárovej Európy po šiestich rokoch sa hádzanárom 1. MHK Košice vydaril v podobe dvoch domácich štvorgólových ...

Košice 11. septembra (TASR) - Víkendový návrat do pohárovej Európy po šiestich rokoch sa hádzanárom 1. MHK Košice vydaril v podobe dvoch domácich štvorgólových víťazstiev (30:26, 32:28) v 1. kole PVP nad moldavským PGU Tiraspol.

Pre mladý košický tím to bol súper akého potrebovali pre získanie dôležitých medzinárodných skúseností i určitého sebavedomia, ale i odhalenia niektorých nedostatkov. Turecký Besiktas Istanbul, s ktorým sa stretnú v 2. kole súťaže 30. septembra vonku a 7. októbra v odvete doma, bude neporne silnejším protivníkom.

"Vďaka pružnosti našich funkcionárov sme mohli odohrať doma oba zápasy a tak to bolo o niečo jednoduchšie po 6 rokoch znovu naskočiť do pohárovej Európy. Všetci sme boli v očakávaní, čo to prinesie, nevedeli sme ani zďaleka o sile súpera. Cieľom však bolo vyhrať oba zápasy, čo sa nám podarilo. Gólový rozdiel mohol byť lepší, ale stále rezonovalo to, že vládla neistota, akoby sme hrali trochu so strachom, nie úplne uvoľnene. Preto aj naše výsledky neboli také jednoznačné ako napríklad Prešova s Luxemburčanmi," povedal na margo dvojzápasu tréner Gabriel Schmiedt.

Devízou košického mužstva je to, že okrem brankára Olejára sú to všetko vlastní odchovanci, hoci v tejto premiére pre zranenia určite chýbali najlepší strelec kolektívu Martin Farkašovský a pivot Peter Nuber. "S hrou som nebol celkom spokojný, aj keď v určitých fázach sme dokázali dostať súpera pod tlak, ale napríklad v odvete sme nevyužili veľmi dobrý výkon brankára Paula na to, aby bol vyšší rozdiel a posledných päť minút svojou nedisciplinovanosťou zbytočne nechali súpera skorigovať výsledok. História sa však nebude pýtať kto o koľko vyhral, podstatné je, že sme vyhrali dva zápasy a získali pre Slovensko dve víťazstvá do rankingu pre klubové súťaže EHF a tým pádom máme 1. kolo úspešne za nami," dodal košický kormidelník.

Zvučnejšie meno ďalšieho súpera Košičanov by mal prilákať aj viac ako 300 divákov, ktorí sledovali oba zápasy. či br /k dispozícii sú aj zvukové záznamy/

Súvisiace články