Nasadená jednotka Plíšková končí už v druhom kole. Neuhrala ani set

Karolína Plíšková v 2. kole US Open 2020.
Karolína Plíšková v 2. kole US Open 2020. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. sep 2020 o 21:22

Jej nasadená krajanka uhrala len tri gemy.

NEW YORK. Česká tenistka Karolína Plíšková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

Ako nasadená jednotka prehrala s Francúzkou Caroline Garciovou 1:6, 6:7 (2). Newyorská finalistka z roku 2016 nenašla recept na útočnú hru súperky, ktorá počas celého zápasu skvele returnovala.

Plíšková nevyužila setbaly

V prvom sete nepustila Garciová súperku prakticky k ničomu, vychádzalo jej všetko na čo siahla.

V druhom sete Plíšková pridala na agresivite, zrýchlila hru a za stavu 5:4 mala k dispozícii dva setbaly, no Garciová ich odvrátila a v tajbrejku na dvorci dominovala.

"Set a pol hrala Caroline skvele, super agresívne. Nemohla som do toho toľko chodiť. Mala som pocit, že nestíham. Nehrala som úplne zle, ale ani dobre. Nie som robot a nemôžem podať v každom zápase dokonalý výkon," citoval server idnes.cz slová Plíškovej, ktorá v druhom dejstve nevyužila dva setbaly.

Francúzka mala zo zisku cenného skalpu veľkú radosť.

"Uplynulý rok bol pre mňa veľmi komplikovaný. V tenise je to ako na hojdačke, raz ste hore a raz dole. Poučila som sa z prehier a v príprave som tvrdo makala. Toto je krásna odmena za všetku tú drinu," uviedla v prvom pozápasovom interview Garciová, ktorá je vo svetovom rebríčku WTA na 50. mieste.

Kerberová bojovala v tajbrejku

Do tretieho kola sa prebojovala aj nemecká tenistka Angelique Kerberová.

Šampiónka z roku 2016 zdolala v druhom kole v pozícii nasadenej sedemnástky svoju krajanku Annu-Lenu Friedsamovú 6:3, 7:6 (6).

Šiesta nasadená Češka Petra Kvitová sa dlho trápila s Ukrajinkou Katerynou Kozlovovou, v úvodnom dejstve prehrávala 3:5 a čelila setbalu.

Vynútila si však tajbrejk, v ktorom dominovala a druhý set bol už jasne v jej réžii. Kvitová triumfovala 7:6 (3), 6:2.

V ďalšom kole ju čaká Američanka Jessica Pegulová.

Osaková stratila iba tri gemy

Naopak, nedarilo sa jej krajanke Markéte Vondroušovej. Nasadená dvanástka podľahla Bieloruske Aleksandre Sasnovičovej 1:6, 2:6.

Štvrtá nasadená Japonka Naomi Osaková strávila na kurte iba 71 minút, Talianke Camile Giorgiovej dovolila uhrať iba tri gemy a zvíťazila suverénne 6:1, 6:2.

O prekvapenie sa postarala Američanka Madison Bengleová, ktorá vyradila devätnástku pavúka Ukrajinku Dajanu Jastremskú 6:2, 6:3.

US Open 2020 - ženy, 2. kolo výsledky

Caroline Garciová (Fr.) - Karolína Plíšková (ČR-1) 6:1, 7:6 (2)

Naomi Osaková (Jap.-4) - Camila Giorgiová (Tal.) 6:1, 6:2

Petra Kvitová (ČR-6) - Kateryna Kozlovová (Ukr.) 7:6 (3), 6:2

Petra Martičová (Chor.-8) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 6:3, 6:4

Shelby Rogersová (USA) - Jelena Rybakinová (Kaz.-11) 7:5, 6:1

Aleksandra Sasnovičová (Biel.) - Markéta Vondroušová (ČR-12) 6:1, 6:2

Ann Liová (USA) - Alison Riskeová (USA-13) 6:0, 6:3

Marta Kosťuková (Ukr.) - Anastasija Sevastovová (Lot-31.) 6:3, 7:6 (5)

Jessica Pegulová (USA) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 7:6 (1), 6:7 (3), 6:3

Jennifer Bradyová (USA-28) - Catherine Bellisová (USA) 6:1, 6:2

Magda Linetteová (Poľ.-24) - Danka Koviničová (ČH) 6:1, 6:7 (2), 7:6 (4)

Varvara Gračevová (Rus.) - Kristina Mladenovicová (Fr.-30) 1:6, 7:6 (2), 6:0

Julia Putincevová (Kaz.-23) - Vera Lapková (Biel.) 6:3, 6:3

Angelique Kerberová (Nem.-17) - Anna-Lena Friedsamová (Nem.) 6:3, 7:6 (6)

Anett Kontaveitová (Est.-14) - Kaja Juvanová (Slov.) 6:4, 6:1

Madison Brengleová (USA) - Dajana Jastremská (Ukr.-19) 6:2, 6:3

Domov»Tenis»US Open»Nasadená jednotka Plíšková končí už v druhom kole. Neuhrala ani set