Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Šarapovová vyradila svetovú dvojku, po stretnutí sa rozplakala

Maria Šarapovová. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 29. aug 2017 o 08:18

Nikdy neviete, čo príde po úspešnom mečbale, emócie a myseľ sa vtedy nedajú kontrolovať, priznala Ruska.

NEW YORK. O prvé skutočne veľké prekvapenie na rozbiehajúcom sa grandslamovom US Open 2017 sa postarala tenistka, ktorá ho pred jedenástimi rokmi vyhrala.

Ruska Maria Šarapovová sa prebojovala do druhého kola dvojhry, keď v šlágri úvodného dňa vyradila druhú nasadenú Rumunku Simonu Halepovú 6:4, 4:6, 6:3.

Halepová je jednou z uchádzačiek na post svetovej jednotky, ale so Šarapovovou prehrala aj siedmy vzájomný zápas na okruhu.

Pozrite si, ako Maria Šarapovová zdolala Simonu Halepovú: fotogaléria

29.8.2017

Tridsaťročná Ruska tak zaznamenala skvelý návrat na grandslamovú scénu po 15-mesačnej pauze. Bývalá svetová jednotka sa koncom apríla vrátila na kurty po vypršaní dištancu za užitie meldónia, neštartovala však ani na Roland Garros ani vo Wimbledone.

Na US Open dostala voľnú kartu a v prvom kole predviedla skvelé predstavenie. Výborným tenisom zastavila nádeje rumunskej obranárky a po súboji, ktorý trval dve hodiny a 44 minút, padla na kolená a so slzami v očiach ťažko hľadala slová pri prvom rozhovore priamo na kurte.

Ruska ponúkla ofenzívne predstavenie so 60 víťaznými údermi, o päť rokov mladšia Halepová iba 15.

Päťnásobná grandslamová šampiónka si mečbal vybojovala v deviatej hre tretieho setu presným úderom k čiare. Po pokazenom podaní však išla cez druhý servis a následná krátka výmena skončila chybou Rumunky. Po výhre premohli Šarapovovú emócie a rozplakala sa.

"Niekedy sa sama seba pýtate, prečo ešte podstupujete všetku tú prácu, tak toto je presne ten moment," citovala agentúra DPA víťazku, ktorá vysvetlila aj jej veľké emócie:

"Nikdy neviete, čo príde po úspešnom mečbale, emócie a myseľ sa vtedy nedajú kontrolovať. Teraz som si pomyslela, že hocičím som si prešla, stálo to za to."

"So Simonou sa veľmi rešpektujeme, ale v tomto zápase bolo toho viac. Vždy proti nej musím tvrdo drieť a toto bol iba príklad tejto práce. Pred zápasom som naň skúšala myslieť ako na každý iný, brať to ako normálnu ďalšiu súperku. Ale bolo tam toho oveľa viac," dodala.

Mečbal:

Pozápasové emócie Šarapovovej a interview s ňou:

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.