Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Členovia ultras FC Barcelona napadli v nemocnici fanúšika Espanyolu

Futbalisti FC Barcelona sa radujú z výhry nad Realom Madrid. (Autor: TASR/AP)
SITA|6. apr 2020 o 12:24

Muži pomáhali s donáškou jedla pre zdravotníckych pracovníkov.

BRATISLAVA. Zlé vzťahy až nevraživosť fanúšikov elitných futbalových klubov z rovnakého mesta zrejme neutícha ani v čase koronavírusovej krízy.

Príkladom je situácia zo španielskej Barcelony, kde sa dvaja príslušníci ultras FC Barcelona a jeden z konkurenčného Espanyolu stretli v nemocnici Valle de Hebron, kde pomáhali s donáškou jedla pre zdravotníckych pracovníkov a náhodou sa im krížili cesty.

Podľa portálu denníka Marca dvaja členovia skupiny Boixos Nois /po katalánsky Blázniví chlapci/ boli videní ako napadli člena skupiny Brigadas Blanquiazules, ktorá patrí k tzv. ultras Espanyolu.

"Vieš, kto to je?" mal povedať zástupca ultras FC Barcelona kamarátovi predtým, než udrel prívrženca Espanyolu do tváre.

Vzápätí pridal ďalšie údery päsťou a podľa videa z miesta činu sa pridal aj jeho kamarát. K pokračovaniu incidentu už zrejme nedošlo, lebo fanúšik Espanyolu sa dal na útek po eskalátoroch a dvaja agresori už za ním nebežali.

Boixos Nois sú ultras prívrženci FC Barcelona, ktorí fungujú od roku 1981 a majú nacionalistické a ľavicovo-socialistické zmýšľanie.

Hlásia sa k myšlienkam oddelenia Katalánska od Španielska, ale aj k fanúšikom FC Barcelona. Niektorí z nich dokonca finančne podporujú tento veľkoklub.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články