UFC: Cruz bol lepší, stačila však jedna chyba. Vera knokautoval bývalého šampióna

Dominick Cruz na zemi po tvrdom knokaute od Marlona Veru.
Dominick Cruz na zemi po tvrdom knokaute od Marlona Veru. (Zdroj: MMAJunkie.)
Daniel Stankovič|14. aug 2022 o 13:35

Zdolal ďalšiu prekážku na ceste.

SAN DIEGO. Trpký koniec pre legendárneho bojovníka. Na nedeľnom turnaji UFC on ESPN 41 videli fanúšikovia zmiešaných bojových umení pohľadný výkon Dominicka Cruza, ktorý sa však neskončil tak, ako by si Američan prial.

Cruz sa v hlavnom zápase večera stretol s Ekvádorčanom Marlonom Verom.

Vyrovnaný súboj sa skončil v štvrtom kole. Stačila jedna chyba a dlhoročný veterán UFC tvrdo narazil. Vera ho v sekunde knokautoval kopom na hlavu.

Využil malé zaváhanie súpera

„V štvrtom kole na mňa môj tréner zakričal, aby som sa po úderoch do toho oprel,“ nechal sa počuť v rozhovore po zápase Vera.

Pre piateho muža rebríčka bantamovej divízie UFC išlo pritom o dôležitý duel. Nemohol si dovoliť zaváhať, ako sa mu to stalo pred skoro dvoma rokmi proti Josému Aldovi.

Aj tentokrát sa duel pre Veru nevyvíjal vôbec dobre, rozdiel bol v tom, že išlo o súboj na päť kôl oproti klasickým trom.

Vera mal tak viac času zvrátiť vývoj duelu, čo sa mu podarilo. Do štvrtej päťminútovky vstupoval podľa lístkov bodových rozhodcov s tým, že musí zabrať.

Výstavný kop na hlavu Cruza pri jeho úhybe dokonale umlčal divákov a zároveň potvrdil ambície rodáka z Chone.

„Som tu na to, aby som sa stal svetovým šampiónom. Nie som blázon. Budem tvrdo makať a pokračovať v zdolávaní súperov. Rozhodne budem šampiónom,“ vyhlásil.

Nedeľným výkonom sa Vera priblížil k vrcholu váhy do 61,7 kilogramov.

V súčasnosti dvadsaťdeväťročný zápasník má za sebou štyri víťazstvá v rade.

V rebríčku divízie je pred ním už iba Corey Sandhagen, José Aldo, TJ Dillashaw, Petr Yan a Aljaman Sterling.

Daniel Stankovič
Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.
Nachádzate sa tu: