Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Turnaj 1. predkola LM hádzanárok bude v Michalovciach

(Autor: TASR)
TASR|Publikované 12. júl 2011 o 18:57

Hádzanárky Iuventy Michalovce budú mať v prvom predkole Ligy majstrov výhodu domáceho prostredia.

BRATISLAVA. Koncom júna síce žreb vo Viedni pridelil prednostné hostiteľské právo tureckému klubu z Üsküdaru, no ten do utorňajšej uzávierky nepotvrdil Európskej hádzanárskej federácii splnenie všetkých záväzkov plynúcich z usporiadania turnaja a právo tak prešlo na slovenského šampióna.

Ďalšími dvoma družstvami v turnaji 2.-4. septembra bude český majster z Veselí nad Moravou a hlavný favorit srbský Zaječar, do 2. predkola postúpia dva najlepšie tímy konečnej tabuľky.

"V utorok podvečer sme dostali potvrdzujúci mail z EHF a môžem potvrdiť, že turnaj sa bude hrať v Michalovciach," povedal pre TASR generálny manažér Michalovčaniek Jaroslav Čúrny.

Ak zverenky maďarského trénera Józsefa Vuru uspejú v 1. predkole a skupinu vyhrajú, budú o jedinú miestenku bojovať systémom play off v turnaji 1. skupiny (17.-18. septembra) najskôr s rumunským Jolidonom Kluž a v prípade úspechu potom vo finále s úspešnejším z druhej semifinálovej dvojice medzi ruským Rostovom a dánskym Viborgom.

Ak skončia v B-skupine Zemplínčanky druhé, čaká ich najskôr nórsky Byasen a potom lepší zo španielsko-macedónskeho dua Elda Prestigio/Metalurg Skopje. Ak slovenský zástupca obsadí iba nepostupovú tretiu alebo štvrtú priečku, ani tak jeho putovanie pohárovou Európou neskončí, lebo bude pokračovať v 2. kole Pohára víťazov pohárov.

Liga majstrov hádzanárok

1. predkolo (2.-4. septembra, systém turnaja každý s každým):

A-skupina: Ormi Loux (Gr.), MizuWaAi Dalfsen (Hol.), LC Brühl Handball (Švajč.), Gil Eanes Lagos (Por.)

B-skupina: Üsküdar Belediyesi (Tur.), RK Zaječar (Srb.), IUVENTA MICHALOVCE (SR), HC Britterm Veselí (ČR)

2. predkolo (17.-18. septembra, systém play off):

1. skupina: "U" Jolidon Kluž (Rum.), Rostov Don (Rus.), Viborg HK (Dán.), víťaz B-skupiny

2. skupina: Byasen IL (Nór.), BM Elda Prestigio (Šp.), HC Metalurg Skopje (Mac.), druhý z B-skupiny

3. skupina: DVSC Korvex Debrecín (Maď.), Buxtehuder SV (Nem.), Zaglebie Lubin (Poľ.), druhý z A-skupiny

4. skupina: Randers HK (Dán.), Tertnes Bergen (Nór.), IK Sävehof (Švéd.), víťaz A-skupiny

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články