Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Trnavčan je v Turecku nový hit. Ak by dal penaltu, tak je najlepší strelec

Erik Sabo v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: Martin Baumann - TASR)
Prémiový obsah
Pavol Spál|30. nov 2020 o 21:38

Erik Sabo dal už päť gólov.

Má rovnaký počet gólov ako slávny kolumbijský kanonier Falcao. ERIK SABO je s piatimi gólmi druhým najlepším strelcom tureckej ligy. Napriek tomu, že nie je útočníkom.

A to mohol byť v tabuľke strelcov prvý, ibaže dve penalty nepremenil.

Trnavský odchovanec sa do národného tímu naposledy nedostal. Aj preto, že na jeho poste má Slovensko niekoľko kvalitných hráčov, vrátane Mareka Hamšíka.

Sabo v reprezentácii nie raz zaskakoval na kraji obrany. V drese Fatih Karagümrük sa vrátil na pozíciu, ktorá mu sedela kedysi aj v Trnave.

Čomu pripisujete, že sa vám tak darí? Zmenili ste niečo?

V minulej sezóne som skôr iba bránil, hral som defenzívnejšieho stredopoliara, takzvanú šestku. Teraz mám viac ofenzívnych úloh, snažím sa chodiť viac do šestnástky súpera. Keď sa tam dostanem, väčšinou dám aj gól. Zatiaľ mi to vychádza. Všetci sme spokojní. Od začiatku sa darí mne aj tímu.

Váš spoluhráč z národného tímu Juraj Kucka sa začal otužovať, ráno o siedmej sa ponorí do studeného jazera. Ďalší reprezentanti zmenili jedálny lístok. Máte niečo podobné?

Začal som na sebe viac pracovať, aj na mentálnej stránke. Tiež sa prísnejšie stravujem a pridávam si aj v posilňovni. A potom sa to prejavuje aj na ihrisku.

Spomínate mentálnu stránku. Môžete byť konkrétnejší?

Mám mentálneho kouča, ktorý mi dosť pomôže. Pred zápasom, ale aj po ňom, keď trebárs prehráme. Často s ním komunikujem. Je to Turek, využívajú ho aj viacerí spoluhráči. Odporúčam, pre športovcov je to výborné.

Ako vám to pomáha?

Viac sa sústredím na hru. A trebárs nemyslím na rozhodcu, keď spraví chybu. Veď aj on je iba človek. S rozhodcom nediskutujeme, snažíme sa byť aj k nemu korektnejší.

Okrem piatich gólov ste premárnili dve penalty. Ak by vám vyšli, boli by ste medzi kanoniermi prvý. Ako to vnímate?

V súboji proti Fenerbahce mi penaltu chytil brankár a v ďalšom zápase som bol určený až ako druhý v poradí. Prvý bol Lucas Biglia (reprezentant Argentíny, bývalý hráč AC Miláno a Lazia Rím, pozn. red.). V minulom zápase som však penaltu kopal opäť ja, lebo Bigliu ťahal sval. Uvidíme, čo bude ďalej, je to o dohode.

Vyšvihli ste sa medzi elitných strelcov. Cítite, že je o vás väčší záujem?

Myslím, že áno. Čítal som viacero článkov, v ktorých sa spomína, kto všetko má o mňa záujem.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články