3.

Gurutze Fradesová Larraldeová

Španielsko

+ 13:13 min

SANTA EULARIA. Slovenský triatlonista Ondrej Kubo obsadil na majstrovstvách sveta v španielskej Santa Eularii šieste miesto na dlhej trati.

V nedeľnej súťaži elite mužov zaostal za víťazným Francúzom Clementom Mignonom o päť minút a 19 sekúnd.

Mignon triumfoval v čase 5:17:17 h, striebornú medailu získal domáci Antonio Benito Lopez, tretí finišoval Matt Trautman z JAR.

Kubo zaznamenal v trojkilometrovom plaveckom úseku 22. čas, v 116 km dlhej cyklistickej časti sa však posunul v poradí dopredu a šiestym najlepším bežeckým výkonom (30 km) sa napokon dostal na 6. miesto.

Ďalší dvaja slovenskí reprezentanti Karol Džalaj a Richard Varga preteky nedokončili. Varga bol spomedzi všetkých pretekárov najrýchlejší v plaveckej časti, v záverečnej bežeckej sa však už nepredstavil.

Medzi ženami triumfovala v dlhom triatlone Francúzka Marjolaine Pierreová, ktorá zvíťazila v čase 5:53:35 h. Druhá skončila Švédka Sara Svensková, bronz zostal v Španielsku zásluhou Gurutze Fradesovej Larraldeovej.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Na MS v triatlone ovládli Francúzi, Slovák sa umiestnil v Top 10