Tretiu etapu na Okolo Romandie vyhral Talian Elia Viviani

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. apr 2017 o 18:31

Na čele celkového poradia sa udržal taliansky cyklista Fabio Felline.

PAYERNE. Talian Elia Viviani z tímu Sky sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Romandie, keď ovládol špurt v závere piatkovej 187-kilometrovej porcie so štartom aj cieľom v Payerne.

Viviani si etapový triumf pripísal po dlhých 394 dňoch. Druhý skončil jeho krajan Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) a tretí bol Nemec Michael Schwarzmann (Bora-Hansgrohe), obaja v rovnakom čase ako víťaz.

Na čele celkového poradia sa udržal iný taliansky cyklista Fabio Felline z tímu Trek-Segafredo, ktorý skončil v tretej etape na 31. mieste, takisto dosiahol rovnaký čas ako víťaz Viviani.

S odstupom 8 sekúnd patrí druhá priečka Nemcovi Maximilianovi Schachmannovi zo zoskupenia Quick-Step Floors. Rovnaké manko má aj tretí Španiel Jesús Herrada z Movistaru.

Slovenskí cyklisti Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe) a Martin Velits (Quick-Step Floors) sa v piatok nedostali medzi najlepších pretekárov.

Sagana klasifikovali na 99. mieste a v priebežnej klasifikácii mu patrí 112. pozícia, Velits skončil na 130. priečke a v celkovom hodnotení uzatvára štartové pole na 149. stupienku.