Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tréner Malatinský je mŕtvy, potvrdilo české veľvyslanectvo

Milan Malatinský (vpravo). (Autor: TASR)
Igor Dopirák|Publikované 19. máj 2018 o 23:51

Milan Malatinský bol trénerom reprezentácie do 18 rokov.

BRATISLAVA. Milan Malatinský, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 18 rokov, je mŕtvy. Jeho telo našli neďaleko slovenských hraníc v českom meste Břeclav.

Totožnosť mŕtveho oficiálne potvrdilo veľvyslanectvo Českej republiky, informuje TV Markíza na svojom webe tvnoviny.sk.

Zmizol 10. mája, porušil zmluvu so SFZ

Štyridsaťosemročný Malatinský sa vo štvrtok večer 10. mája, deň pred finálovým duelom jeho zverencov proti rovesníkom z Česka v rámci prestížneho medzinárodného turnaja Slovakia Cup (Slováci vyhrali 1:0) v Senci, odpojil od mužstva a dosiaľ o sebe nepodal žiadnu správu.

Po trénerovi pátrala od minulej soboty polícia, v nedeľu prehľadala spolu s členmi miestneho poľovníckeho združenia háje v okolí obce Brestovany v Trnavskom kraji. Ako prvý o tom informoval portál cas.sk.

Malatinský doviedol slovenských mladíkov do finále Slovakia Cupu, mužstvo však v rozhodujúcom stretnutí neviedol. Dôvodom jeho náhleho odchodu mohla byť podľa webu cas.sk informácia o údajnom nepredĺžení zmluvy, ktorá mu mala vypršať v posledný májový deň.

"Tréner Milan Malatinský porušil podmienky zmluvy so Slovenským futbalovým zväzom (SFZ), a preto neviedol reprezentáciu do 18 rokov vo finále Slovakia Cupu. Zmluva so SFZ sa trénerovi Malatinskému končí 31. mája 2018 a o jej predĺžení či nepredĺžení rozhodne výkonný výbor SFZ na svojom najbližšom zasadnutí," uvádza sa v minulotýždňovom stanovisku SFZ.

Zrážka s vlakom

Web sport24.pluska.sk ešte v piatok 18. mája uviedol, že Malatinského mali podľa českej polície nájsť mŕtveho v stredu 16. mája ráno. Rodáka z Trnavy mal zraziť prichádzajúci vlak pri Břeclavi, ktorý smeroval do Podivína.

"V stredu 16. mája o 6.21 h sme prijali oznámenie o tragickej udalosti. Prechádzajúci vlak na druhej traťovej koľaji v smere na Podivín zrazil za obcou Břeclav muža. Podľa prvotných informácií muž vstúpil do koľajiska pred prichádzajúcu súpravu a nereagoval ani na to, keď rušňovodič spustil zvukové výstražné znamenie. Muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” informovala web sport24.pluska.sk polícia Českej republiky.

Dvakrát

si Milan Malatinský zahral za slovenskú reprezentáciu.

Podľa spomenutého portálu polícia pre rozsiahle zranenia nemohla okamžite identifikovať obeť tragédie a musela čakať na testy DNA. Na mieste tragédie sa však našlo oblečenie, ktoré mal Malatinský naposledy na sebe.

Malatinský mal byť podľa TV Markíza po svojom zmiznutí ubytovaný v jednom z českých hotelov. "Len čo z neho odišiel, našli ho mŕtveho," informuje web tvnoviny.sk.

Hral aj za reprezentáciu

Milan Malatinský bol synovcom legendárneho trénera Antona Malatinského, po ktorom nesie názov nový štadión Spartaka Trnava.

Počas aktívnej činnosti hral Milan Malatinský okrem domovskej Trnavy aj za Duklu Banská Bystrica a Inter Bratislava, dvakrát si obliekol i reprezentačný dres.

V trénerskej kariére sedel na trnavskej lavičke a viedol mládežnícke reprezentácie Slovenska do 18 a 19 rokov.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články