Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Tréner hokejistov Ramsay príde na Slovensko. Vie, že ho čaká šok

Košičania - zľava Jaroš, Černák a Marinčin - počúvajú pokyny trénera Ramsayho na MS v rodnom meste. (Autor: tasr)
Sportnet|3. mar 2021 o 14:28

Kanaďan sa zapojí do príprav na MS v Rige.

BRATISLAVA/TAMPA. Už viac než rok nestál na striedačke slovenskej hokejovej reprezentácie. Kanadský tréner Craig Ramsay sa po dlhšej pauze chystá znovu na Slovensko.

S mužstvom bude čeliť dvom veľkým výzvam - pokúsi sa postúpiť do štvrťfinále majstrovstiev sveta v Rige, čo sa Slovákom nepodarilo od roku 2013 a v auguste zabojuje o miestenku v olympijskom turnaji v Pekingu 2022.

Informáciu priniesol oficiálny web SZĽH. 

Čoskoro 70-ročný kouč priletí koncom marca, absolvuje povinnú karanténu a zapojí sa do príprav na MS. Ramsay, vie, že po príchode na Slovensko zažije menší šok.

„V Tampe je všetko otvorené, v podstate si môžeme robiť, čo chceme. Rúško musíme nosiť akurát pri vstupe do obchodu, inak všetko beží normálne.

MS v hokeji 2021

Všetky informácie o šampionáte nájdete na tomto odkaze >>>

Sme tu veľmi šťastní. Som obklopený rodinou, môžem sa stretávať s priateľmi, hrať golf. Skutočne sme tu veľmi spokojní,“ povedal Kanaďan v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

„Teším sa na návrat, dúfam, že prinesiem na Slovensko šťastie. Som si istý, že to (pandémia) odznie. Teším sa, že uvidím všetkých svojich kolegov a priateľov. Som v hokejovom biznise dlho, ale nikdy som niečo podobné nezažil.

Pokúsime sa poskladať mužstvo čo najlepšie, ale som aj trošku nervózny, keďže máme niečo robiť, ale netušíme, čo sa môže stať,“ komentoval aktuálnu situáciu Ramsay.

Majstrovstvá sveta v Rige sa začnú 21. mája, Slovensko nastúpi na prvý zápas v úvodný večer proti Bielorusku, o dva dni neskôr ho čaká Veľká Británia. 

"Pred dvoma rokmi sme začali proti USA, ktoré boli favorit, ťažké zápasy sme odohrali v úvode. Teraz začneme zápasmi, ktoré musíme vyhrať. To nás dostane pod väčší tlak. Netušíme, kto z hráčov príde, kto bude ochotný všetko podstúpiť. Bude to jedinečné. Pre mňa, aj pre hráčov. A veľmi ťažké," dodal kanadský kouč.

Program Slovenska na MS v hokeji 2021 (A-skupina)

Piatok 21. mája o 20:15 Bielorusko - Slovensko

Nedeľa 23. mája o 12:15 Veľká Británia - Slovensko

Pondelok 24. mája o 16:15 Slovensko - Rusko

Štvrtok 27. mája o 16:15 Švajčiarsko - Slovensko

Sobota 29. mája o 20:15 Slovensko - Dánsko

Nedeľa 30. mája o 20:15 Švédsko - Slovensko

Utorok 1. júna o 16:15 Slovensko - Česko


Súvisiace články