Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tréner Hatalčík odchádza do Kuvajtu

SITA|Publikované 21. aug 2006 o 13:56

BRATISLAVA 21. augusta (SITA) - Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska zostala bez trénera. Doterajšiemu kormidelníkovi Petrovi Hatalčíkovi vypršal koncom júna trojročný kontrakt a napriek ponuke od prezidenta Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Pavla Derfényiho na pokračovanie spolupráce poslal

v piatok na zväz list, v ktorom sa poďakoval za dôveru. "Chcem poďakovať správnej rade, výkonnému výboru SZH, realizačnému tímu, hráčom, funkcionárom klubov, ako aj kolegom trénerom za spoluprácu pri realizácii cieľov a úloh v uplynulom trojročnom období. Týmto oznamujem, že nebudem ďalej pokračovať v práci trénera slovenskej hádzanárskej reprezentácie. Za prejavenú dôveru ďakujem a prajem môjmu nástupcovi veľa zdaru v zodpovednej práci pri rozvoji slovenskej hádzanej," uvádza sa v spomenutom Hatalčíkovom liste.

Pod vedením 52-ročného kouča, ktorý sa funkcie v národnom tíme ujal v apríli 2003 po Štefanovi Katušákovi, sa Slováci prvýkrát v histórii prebojovali na vrcholné podujatie. Na ME 2006 vo Švajčiarsku pri svojej premiére obsadili 16. miesto bez zisku bodu. "Postup na európsky šampionát bol najkrajším zážitkom počas môjho pôsobenia v národnom tíme. Viesť reprezentáciu je pre každého cťou a keď sa dosiahne ešte aj úspech, je to o to krajšie. Samozrejme, zažil som v reprezentácii i chvíle sklamania či frustrácie, ale aj obrovskej radosti a úľavy," vrátil sa k svojmu účinkovaniu na lavičke Slovenska P. Hatalčík, ktorý ukončil po uplynulej sezóne pôsobenie aj v Štarte Nové Zámky (v extralige 2006/2007 piate miesto). Teraz jeho kroky povedú do arabského sveta. "V stredu odlietam do Kuvajtu. S klubom Al-Fahaheel, kde povediem družstvo mužov, som sa dohodol na ročnom kontrakte. Obavy nemám, pre mňa to nebude nič nové, keďže som pôsobil v Spojených arabských emirátoch v tíme Al Ain. Ja sa hádzanou živím a keďže na Slovensku vznikla taká situácia, že z ponúkaných prostriedkov za odvedenú prácu by som ťažko uživil seba, nieto ešte rodinu, rozhodol som dať prednosť kuvajtskej ponuke," informoval agentúru SITA Peter Hatalčík.

Vyriešením otázky reprezentačného trénera mužov SR sa bude na svojom stredajšom zasadnutí v Bratislave zaoberať správna rada SZH. Slovákov čaká najbližšie I. fáza kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2008 v Nórsku. Sobotňajší žreb rozhodol, že v 1. skupine sa v januári 2007 stretnú s Bieloruskom, Cyprom a Moldavskom.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.