Tréner BATE má príjemné starosti, šetril hráčov

Ryor Filipenka z BATE v súboji.
Ryor Filipenka z BATE v súboji. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. aug 2014 o 07:58

Súper Slovana Bratislava v play-off Ligy majstrov je aktuálne na prvom mieste ligovej tabuľky.

BORISOV. Bieloruský futbalový šampión BATE Borisov zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 21. kola tamojšej najvyššej súťaže nad mužstvom FC Dnepr Mogiľov 3:0.

Súper Slovana Bratislava v play-off Ligy majstrov 2014/2015 je aktuálne na prvom mieste ligovej tabuľky so štvorbodovým náskokom pred druhým Dinamom Minsk, ktoré má dva zápasy k dobru. V drese Borisova sa v sobotu strelecky presadili Denis Poľakov, Andrij Jakovlev a Michail Gordejčuk.

„Napriek tomu, že sme dosiahli hladké a jasné víťazstvo, nebol to pre nás ľahký zápas. Napätie z nás opadlo až po druhom góle. Do prestávky to bol najmä boj.

Na druhej strane sme dali priestor na oddych niektorým hráčom, čo nás teší,“ povedal po stretnutí tréner BATE Alexander Jermakovič, ktorý urobil oproti predchádzajúcemu súboju s Dinamom Minsk päť zmien v zostave.

Namiesto oddychujúcich Filipa Mladenoviča, Iľju Aleksieviča, Dmitrija Lichtaroviča, Michaila Gordejčuka a Vitalija Rodionova dostali šancu Anri Chaguš, Maxim Voloďko, Alexander Pavlov, Andrej Jakovlev a Nikolaj Signevič. Borisov opäť hral systémom 4-3-3.

Pred súbojom so Slovanom bude kouč BATE rozmýšľať o zložení útočného trojzáprahu. „Bude to príjemné rozmýšľanie. Nájdeme však správne riešenie. Útočníci hrali skutočne dobre a my máme teraz príjemné starosti,“ doplnil Jermakov.

Prvý duel medzi Slovanom a BATE sa uskutoční v Bratislave v stredu 20. augusta, odveta v Bielorusku je na programe o šesť dní neskôr. „Dnes sme dali tri góly, čo je dobré znamenie pred súbojom so Slovanom,“ povedal na klubovom webe stredopoliar Alexander Voloďko.

BATE Borisov - FC Dnepr Mogiľov 3:0 (1:0)

Góly: 25. Poľakov, 74. Jakovlev, 87. Gordejčuk

Zostava Bate: Černik - Chaguš, Filipenko, Poľakov, M. Voloďko - Pavlov (65. Gordejčuk), Olechnovič, A. Voloďko (77. Karnickij) - Jakovlev, Signevič (61. Rodionov), Krivec

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Tréner BATE má príjemné starosti, šetril hráčov