Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Trabzonspor získal po Maloudovi aj Bosingwu

(Autor: TASR/AP)
SITA|29. júl 2013 o 14:55

Portugalský futbalový obranca José Bosingwa bude pokračovať v kariére v tureckom klube Trabzonspor. Informoval o tom portál footballaustralia.com.au.

TRABZON. Tridsaťročného pravého beka, ktorý naposledy pôsobil v londýnskom Queens Park Rangers, by malo vedenie nového zamestnávateľa predstaviť médiám a fanúšikom v pondelok spoločne s inou letnou akvizíciou, francúzskym krídelníkom Florentom Maloudom.

Rodák z africkej krajiny Zair Bosingwa si v rokoch 2008 - 2012 obliekal dres anglického FC Chelsea, o tri roky starší Malouda bol člen kádra Londýnčanov šesť rokov (2007 - 2013).

Trabzonspor, klub zo severovýchodu Turecka, je šesťnásobným národným majstrom a v uplynulom ročníku sa prebojoval do finále pohára. V najvyššej domácej súťaži skončil na deviatom mieste. V tíme pôsobí aj slovenský stredopoliar Marek Sapara.

Iný slovenský reprezentant, obranca Marek Čech, opustil podľa víkendových informácií viacerých tureckých portálov a SkySports po ústnej dohode káder klubu z mesta Trabzon a nenaplní zostávajúci rok kontraktu. Dôvodom je podľa SkySports nové pravidlo o počte legionárov v jednom mužstve v rámci tureckej najvyššej súťaže.

Súvisiace články