1.Caleb EwanAustráliaLotto Soudal3:27:31 h
5.Fabio FellineTalianskoAstana Pro Teamrovnaký čas
6.Andrea VendrameTalianskoAg2R La Mondialerovnaký čas
117.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+6:17 min
118.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+6:17 min

STIRLING. Austrálčan Caleb Ewan triumfoval v druhej etape cyklistických pretekov Tour Down Under. Jazdec tímu Lotto Soudal sa presadil v záverečnom špurte a dostal sa aj na čelo celkového poradia. Slováci Erik Baška a Juraj Sagan z BORA-hansgrohe prišli do cieľa s mankom viac ako šesť minút.

Ewan sa na 138,5 km dlhej trati z Woodside do Stirlingu presadil vo finiši do kopca pred obhajcom vlaňajšieho prvenstva Darylom Impeyom z Juhoafrickej republiky, na treťom mieste skončil ďalší Austrálčan Nathan Haas.

Ewan sa vďaka 10-sekundovému bonusu dostal na post lídra pretekov pred Íra Sama Bennetta. "Som šťastný, že to takto dopadlo. Včera to nešlo podľa plánu a tak sme sa dlho bavili o tom, čo musíme robiť lepšie," uviedol víťaz.

Baška v drese pre lídra bodovačky sa po treťom mieste v úvodnej etape tentoraz do boja o popredné priečky nezapojil a so stratou 6:17 min obsadil 118. miesto.

Juraj Sagan skončil s rovnakým časom o jednu priečku pred ním. V celkovom poradí patrí Baškovi 115. pozícia s mankom 6:23 min, J. Sagan je na 117. priečke (+6:27).

117.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+6:27 min

Domov»Cyklistika»Ewan vyhral druhú etapu Tour Down Under, Slováci nebojovali o víťazstvo