Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Gombos dosiahol životný úspech. Potvrdil stúpajúcu formu, vraví jeho tréner

Norbert Gombos na Roland Garros 2020. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. okt 2020 o 12:22

Na Roland Garros sa premiérovo prebojoval do tretieho kola.

PARÍŽ. Slovenský tenista Norbert Gombos má za sebou najvydarenejší grandslamový turnaj v kariére.

Na Roland Garros sa premiérovo prebojoval do 3. kola a s jeho účinkovaním v Paríži bol spokojný aj tréner Tibor Tóth.

Tóth: Turnaj hodnotím veľmi kladne

Tridsaťročný Gombos najskôr zdolal Bornu Čoriča z Chorvátska a potom Rakúšana Jurija Rodionova. V treťom kole bol už nad jeho sily dvanásty nasadený Diego Schwartzman z Argentíny.

"Turnaj hodnotím celkovo veľmi kladne, lebo Norbi vo všetkých zápasoch podával dobré výkony. Veľmi dobre sa popasoval aj s náročnými podmienkami, ktoré v Paríži tento rok vládli.

Potvrdil stúpajúcu formu z Ameriky, aj zmenu povrchu zvládol bez problémov. Veľkú zásluhu na tom má aj kondičný tréner Dávid Olasz, ktorý s ním bol na oboch grandslamoch a odviedol s ním výbornú prácu.

Odzrkadlilo sa to nielen na Norbiho pripravenosti, ale aj pohode," zhodnotil pre web Slovenského tenisového zväzu Tóth, ktorý s Gombosom spolupracuje od roku 2018.

Trénera mrzia nevyužité šance

Gombos vstúpil do zápasu proti Schwartzmanovi výborne. Vypracoval si vedenie 5:2, no set nedokázal dotiahnuť do víťazného konca, pričom nevyužil ani jeden zo šiestich setbalov.

Myslím si, že ukázal zlepšenie, nielen herné, ale aj mentálne. Potrebuje viac takýchto zápasov s top hráčmi, aby sa mohol posunúť ešte vyššie.


Tibor Tóth, trénera Norberta Gombosa

"Škoda toho zápasu. Norbi mal veľmi dobre rozohraný prvý set. Keby ho dokázal vyhrať, dostal by súpera pod väčší tlak. V rozhodujúcich momentoch to trocha uponáhľal.

Je pravda, že začalo trochu pršať a lopty sa výrazne spomalili, čo vyhovovalo viac Schwartzmanovi. Ponúknuté šance využil a Norbi na danú situáciu nedokázal hneď zareagovať. Herne podal výborný a bojovný výkon.

Myslím si, že ukázal zlepšenie, nielen herné, ale aj mentálne. Potrebuje viac takýchto zápasov s top hráčmi, aby sa mohol posunúť ešte vyššie.

Výhodou je, že sa ešte môže zlepšiť vo viacerých aspektoch, pokiaľ mu vydrží usilovnosť a pracovitosť, ktorá ho v poslednom období zdobila. Verím, že to tak bude, pokiaľ mu vydrží zdravie," povedal Tóth pre stz.sk.

Súvisiace články