Topoľčany vyhrali v 1. kvalifikačnom kole vo Volendame 32:29

Topoľčany vyhrali vo Volendame. (Autor: ilustračné - archív TASR)
TASR|6. sep 2014 o 17:18

Slovenský hádzanársky vicemajster si pred odvetou vybudoval sľubnú pozíciu.

VOLENDAM. Hádzanári HK Agro Topoľčany vyhrali v sobotňajšom prvom zápase 1. kvalifikačného kola Pohára EHF na palubovke holandského HV Kras/Volendam 32:29.

Úradujúci slovenský vicemajster si tak vybudoval sľubnú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe v sobotu 13. septembra o 18.00 h v Partizánskom.

Pohár EHF - 1. kvalifikačné kolo, prvý zápas

HV Kras/Volendam (Hol.) - HK Topoľčany 29:32 (14:18)

Najviac gólov: Van Limbeek 9, Duin a Smits po 5 - Cigáň 8, Kucharík 7, Klačanský 4, Polakovič a Briatka po 3. Rozhodovali: Pandžič, Satordzija (obaja BaH), vylúčení: 7:9, 7m hody: 2/2 - 4/2, 250 divákov.

Domáci síce zaznamenali prvý gól v zápase, potom ale začali na palubovke dominovať Topoľčany a šnúrou piatich gólov získali rýchlo náskok 5:1. Volendam v 12. minúte znížil na 5:8, ale slovenský zástupca si udržiaval pohodlný náskok a v polčasovej prestávke mal navrch o štyri góly.

Holanďania po zmene strán zapli na vyššie obrátky a po desiatich minútach dokázali zmazať manko a vyrovnať na 19:19. Štvrťhodinu pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 24:24, štyrmi gólmi za sebou ale potom Topoľčany spravili rozhodujúci krok k víťazstvu. Päť minút pred koncom viedlo Agro 30:28 a triumf už z rúk nepustilo.