Topoľčany aj Hlohovec sa na Pohár EHF naladili víťazne

Hlohovec v stredu zdolal ŠKP Bratislava 31:24. (Autor: ilustračné TASR)
SITA|8. okt 2014 o 21:08

Zostávajúce zápasy ôsmeho kola extraligy sú na programe v sobotu.

BRATISLAVA. Obaja slovenskí zástupcovia, ktorých počas víkendu čaká vystúpenie v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF mužov, zvládli svoje stredajšie domáce zápasy 8. kola extraligy hádzanárov.

V súboji o 2. priečku tabuľky si hráči HK Agro Topoľčany poradili s MŠK Považská Bystrica 37:31 (19:16). Topoľčanci si výraznejší náskok vypracovali už v prvom polčase, keď zo 6:7 otočili na 13:7.

Hostia znížili na 11:13 a na dvojgólový rozdiel sa dostali niekoľkokrát aj v druhom dejstve - naposledy v 37. min (21:23). Následne trikrát za sebou inkasovali a vicemajster s 13-gólovým Kucharikom už vedenie z rúk nepustil.

Považanov preskočili v tabuľke aj hádzanári HC Sporta Hlohovec vďaka výhre nad bratislavským ŠKP 31:24 (14:9). Zverenci trénera Martina Liptáka v závere prvej tridsaťminútovky ušli svojmu súperovi z 8:8 na polčasový päťgólový rozdiel.

Po zmene strán sa hostia na menej ako štyri góly nedostali, a tak sa Sporta s prehľadom víťazne naladila na Sporting Lisabon.

Hádzaná - extraliga mužov - 8. kolo - streda

HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 37:31 (19:16)

Najviac gólov: Kucharik 13, Pupík 6, M. Briatka a Žilinčík po 5 - T. Vallo 6, Hároník 5, J. Kozák 4

Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 540 divákov

HC Sporta Hlohovec - ŠKP Bratislava 31:24 (14:9)

Najviac gólov: F. Zaťko 5, Vaňko 4, Miženko 3, M. Baláž 3/3 - M. Volentics 6/2, Štepanovský 5, R. Demovič a Bohunický po 3

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Beňo a Veselka, 450 divákov