Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Bývalý český futbalista Řepka má ísť na pätnásť mesiacov do väzenia

Tomáš Řepka. (Autor: ARCHÍV SME - Tibor Somogyi)
Sportnet|7. feb 2019 o 11:45

Má kontroverznú minulosť.

PRAHA. Bývalého českého futbalového reprezentanta Tomáša Řepku sudca vo štvrtok poslal na 15 mesiacov do väzenia za spreneveru. Tento trest zahŕňa aj jeho predchádzajúce previnenie - internetové útoky na svoju bývalú manželku.

Skutku sprenevery sa dopustil počas podmienečného odsúdenia za tento druhý skutok. Za ten dostal podmienku a verejnoprospešné práce.

Proti rozhodnutiu súdu sa bývalý obranca Ostravy, Sparty Praha, West Hamu a Fiorentiny s okamžitou platnosťou odvolal.

Štyridsaťpäťročný rodák zo Slavičína predal svojej známej za 1,2 milióna českých korún luxusné auto, ktoré v tom čase už nemal vo svojom vlastníctve.

Kupujúcu síce na túto skutočnosť upozornil, no zároveň jej sľúbil, že do dvoch či troch mesiacov nebude problém auto prepísať na ňu, tento sľub však nedodržal.

Za tento prečin mu hrozilo za mrežami až osem rokov.

Řepka bol medzi futbalistami známym búrlivákom a rovnaký temperament ho sprevádza aj v osobnom živote. V rokoch 2015 a 2016 dostal Čech dvakrát podmienečný trest pre alkohol za volantom.

Řepka údajne čelí aj ďalším dvom stíhaniam za neplatenie výživného.

"Pán Řepka bol už štyrikrát trestaný. Nemali sme na výber, keď sme uložili nepodmienečný trest. S prihliadnutím na osobnosť pána obžalovaného aj okolnosti činu sme pristúpili k mimoriadnemu zníženiu trestu na 15 mesiacov vo väznici s dozorcami," citoval portál idnes.cz sudkyňu Alicu Havlíkovú.

Súvisiace články