Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Dúbravka by mohol v Sparte opäť chytať, jeho konkurent mieri do Francúzska

Martin Dúbravka. (Autor: TASR)
TASR|27. aug 2017 o 13:35

Slovenský brankár stratil pozíciu jednotky na začiatku sezóny.

PRAHA. Slovenskému futbalovému brankárovi Martinovi Dúbravkovi pravdepodobne ubudne v AC Sparta Praha konkurencia. Dvadsaťštyriročný Čech Tomáš Koubek totiž zamieril na lekárske testy k účastníkovi najvyššej francúzskej súťaže Stade Rennes.

Podľa informácií portálu sport.idnes.cz by mohla Sparta zinkasovať v prípade uskutočnenia transferu 60 až 80 miliónov českých korún.

"Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni. Teraz nie je vhodné, aby som niečo prezentoval," uviedol Koubek k potenciálnemu odchodu. Na českého reprezentanta čaká vo Francúzsku zdravotná prehliadka v pondelok.

Koubek nahradil v úvode sezóny v bránke Dúbravku, toho posadil tréner Andrea Stramaccioni po nepresvedčivých výkonoch na lavičku. Ani napriek tejto zmene sa Sparte zatiaľ výsledkovo nedarí, po piatich kolách má v tabuľke osem bodov.

Taliansky kouč avizoval, že z Letnej môžu okrem Koubka odísť aj ďalší hráči. Po vyradení v predkole Európskej ligy má podľa jeho slov Sparta až príliš široký káder na účinkovanie iba v lige a domácom pohári.

Súvisiace články