Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tkachuk či Hull si v St. Louis pripomenú Demitru

SITA|3. nov 2011 o 17:24

Pamiatku na tragicky zosnulých hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ Pavla Demitru a Igora Koroľova si 8. novembra pred domácim súbojom s Chicagom uctia aj v klube zámorskej NHL St. Louis Blues.

ST. LOUIS. Pamiatku na tragicky zosnulých hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ Pavla Demitru a Igora Koroľova, ktorí 7. septembra zahynuli pri známom leteckom nešťastí v Rusku, si 8. novembra pred domácim súbojom s Chicagom uctia aj v klube zámorskej NHL St. Louis Blues.

Obaja si totiž v minulosti obliekali práve dres "bluesmanov". Na spomienkovej ceremónii nebudú chýbať bývalí skvelí hráči tohto tímu - Keith Tkachuk, Brett Hull, Curtis Joseph či Scott Young.

Haváriu lietadla spôsobila chyba pilota. Potvrdili to po testoch odborníci z Leteckého skúšobného ústavu Ruskej federácie, ktorí skúmali príčiny havárie lietadla Jak-42. Podľa ich výsledkov bolo palivo i motory v poriadku, problém však nastal, keď jeden z pilotov mal nohu na brzdiacom pedáli.

Lietadlo tak na letisku Tunošna pri Jaroslavli dostatočne nezrýchlilo a nemohlo nabrať potrebnú výšku. Odborníci simulovali štart Jak-u vo výskumnom ústave v Žukovskom. Podľa ich názoru by lietadlo odštartovalo bez problémov, ak by sa pilot správal štandardne.

Súvisiace články