Titul v Premier League pre Manchester United

Futbalisti Manchesteru United s pohárom za víťazstvo v Premier League.
Futbalisti Manchesteru United s pohárom za víťazstvo v Premier League. (Autor: TASR)
SITA|11. máj 2008 o 18:54

Manchester United si víťazstvom 2:0 na ihrisku Wiganu vybojoval titul v anglickej Premier League.

LONDÝN 11. mája (SITA) - V záverečnom 38. kole najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League 2007/2008 si majstrovský titul vybojoval Manchester United, ktorý dokázal zvíťaziť na ihrisku Wiganu 2:0 a zásluhou lepšieho skóre sa už nemusel zaujímať o výsledok druhého ašpiranta na celkové prvenstvo - Chelsea FC. Londýnsky tím však na domácej pôde iba remizoval s Boltonom 1:1.

Cristiano Ronaldo kráľom strelcov s 31 gólmi

Manchester potreboval streliť Letics aspoň jeden gól, napokon sa mu podarili dva. Prvý padol z pokutového kopu. Emmerson Boyce fauloval Wayna Rooneyho a Cristiano Ronaldo posunul hostí do vedenia. V Premiership strelil v tejto sezóne 31. gól, svoj pravdepodobne najdôležitejší. United si mohli nárokovať penaltu aj v druhom polčase, keď Titus Bremble zrazil Paula Scholesa, pričom nezasiahol loptu, no rozhodca Steve Bennett nechal pokračovať v hre.

O zisku titulu ManU definitívne rozhodol v 80. minúte. Rooney nahral Giggsovi, ten sa pohral s dvoma obrancami a Chris Kirkland inkasoval. Chelsea si musela doma takisto splniť víťaznú povinnosť, Wanderers jej v tom však zabránili gólom Matthewa Taylora z nadstaveného času. Skóre otvoril v druhom polčase striedajúci Andrij Ševčenko. Taylor vyrovnal krátko pred posledným hvizdom, keď využil zlé odkopnutie obrancu Alexa a prekonal Petra Čecha. Chelsea v zápase prišla o kapitána Johna Terryho, ktorý má pravdepodobne ťažko zranenú ruku a jeho štart vo finále Ligy majstrov je veľmi otázny.

Z Premier League zostupujú Derby, Birmingham a Reading

Zaujímavá bola do poslednej chvíle i situácia na spodku tabuľky, kde k suverénne poslednému Derby County sa ako ďalšie dva zostupujúce kluby napokon pridali Birmingham City a Reading, keďže Fulham dokázal zvíťaziť nad Portsmouthom 1:0.

Najviac gólov videli diváci v Middlesbroughu, ktorý prevalcoval Manchester City 8:1. V drese FC Liverpool odohral celé stretnutie slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel a podieľal sa tak na výhre svojho tímu na ihrisku Tottenhamu 2:0. Víťazstvo si pripísal i ďalší tím "veľkej štvorky" Arsenal, ktorý gólom Thea Walcotta zdolal Sunderland 1:0.

Výsledky nedeľňajších zápasov záverečného 38. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže - Premier League:

Everton - Newcastle 3:1 (1:0)

Góly: 28. a 82. Yakubu (druhý z pok. kopu), 70. Lescott - 47. Owen (z pok. kopu), 39 592 divákov

Middlesbrough - Manchester City 8:1 (2:0)

Góly: 37., 60. a 90. A. Alves, 16. a 58. Downing (prvý z pok. kopu), 70. A. Johnson, 80. Rochemback, 85. Aliadiere - 87. Elano, ČK: 15. Dunne (Manchester City), 27 613 divákov

Portsmouth - Fulham 0:1 (0:0)

Gól: 76. Murphy, 20 532 divákov

Sunderland - Arsenal 0:1 (0:1)

Gól: 24. Walcott, 47 802 divákov

Tottenham - FC Liverpool 0:2 (0:0)

Góly: 69. Voronin, 74. F. Torres, 36 063 divákov