Trenčín pretrhol negatívnu sériu, Košice dostali doma sedem gólov

(Autor: ILUSTR. FOTO: SITA)
SITA|18. nov 2018 o 19:27

Súhrn nedeľnajších výsledkov Tipsport ligy.

NITRA. Hokejisti Nitry zvíťazili na vlastnom ľade v zápase 23. kola Tipsport ligy 2018/2019 nad hráčmi maďarského Miškovca 3:0.

O prvý a zároveň víťazný gól stretnutia sa v 35. min. postaral dvadsaťtriročný Róbert Lantoši. Druhý gól, ktorým si domáci poistili dnešné víťazstvo, vsietil tri minúty pred koncom Miroslav Pupák.

Medzi úspešných strelcov stretnutia sa zaradil aj Juraj Majdan, ktorý dal gólovú bodku za víťazstvom domácich.

Nitre patrí v tabuľke 6. miesto, Miškovec je na 11. priečke.

Trenčín prelomil krízu

Hokejisti Dukly Trenčín sa po sérii štyroch prehier za sebou dočkali víťazstva. V nedeľňajšom súboji zdolali na domácom ľade hostí z Popradu 2:0.

Na Zimnom štadióne Pavla Demitru to bol od úvodných minút pomerne nervózny duel, v ktorom namiesto gólov pribúdali len vylúčenia.

HK Dukla Trenčín - HK Poprad, 18.11.2018: fotogaléria

18.11.2018

Na úvodný presný zásah si museli diváci počkať až do 34. minúty, keď sa presadil obranca Martin Rýgl.

V tretej tretine doplácali Popradčania na svoju nedisciplinovanosť, za čo ich gólom z presilovej hry potrestal Peter Ölvecký, ktorý uzavrel skóre stretnutia na konečných 2:0.

Trenčanom patrí v tabuľke 7. miesto, Poprad neznížil bodovú stratu na druhé Košice.

Bystrica doma vyhrala

Domáci hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili 4:2 nad hráčmi Liptovského Mikuláša. Skóre v prospech Bystričanov otvoril v 22. min obranca Ivan Ďatelinka.

Náskok domácich navýšil v 27. min útočník Tomáš Zigo. Hostia dokázali do druhej prestávky znížiť zásluhou Róberta Hunu. Vyrovnať sa Liptákom podarilo v 44. min po góle Mareka Urama.

Vedenie prinavrátil domácim už o 3. min neskôr Brock Higgs. Poistku pre Bystričanov pridal tesne pred koncom stretnutia Kanaďan Eric Selleck.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 23. kolo - nedeľa:

HK Nitra - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 35. Lantoši (McCormack, Blackwater), 57. M. Slovák (Miroslav Pupák), 58. Majdan (Bortňák, B. Rapáč)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Goga, Orolín - Gajan, Šoltés, 2069 divákov

Nitra: Šimboch - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, A. Sloboda, Miroslav Pupák, Hrušík, Korím - Blackwater, M. Slovák, Lantoši - Majdan, Kerbashian, Scheidl - B. Rapáč, Bortňák, Fominych - Čaládi, Richard, Buček

Miškovec: Vay - Kiss, N. Crawford, J. Milam, Szirányi, T. Slovák, Láda, Vojtkó - Kulmala, Loiseau, Magosi - R. Harrison, J. Vas, Pance - Somogyi, Galanisz, Miskolczi - Vincze, Hajós, Ritó

Hlasy po zápase:

Stanislav Petrík, asistent trénera Nitry: "Dlho sme hľadali dieru v obrane Miškovca, cez ktorú by sme sa presadili. Podržal nás brankár Šimboch, ktorý bol opäť vynikajúci. Sme radi, že sme to dotiahli do víťazného konca."

Glen Hanlon, tréner Miškovca: "V prvom rade gratulácia Nitre. Zápas ovplyvnil prvý gól po chybe v našej obrane a zápas sme prepásli pri vlastnej presilovej hre v závere, keď sme inkasovali gól."

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Gól: 34. Rýgl (T. Varga, O. Mikula), 45. Ölvecký (T. Varga, Krejčí)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Salija (Poprad) 5+DKZ za seknutie a Paukovček 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Valach (SR), Hoppe (Nem.) - Výleta, Tvrdoň, 2621 divákov

Trenčín: M. Valent - Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, L. Kovář, Luža, Martiška - Sojčík, Ölvecký, Radivojevič - M. Hecl, Sádecký, Bartovič - O. Mikula, Dlouhý, T. Varga - Ján Pardavý ml, J. Švec, D. Hudec .

Poprad: Vošvrda - Salija, Petran, Ťavoda, Š. Fabian, K. Karalahti, Erving, Česánek - Kundrik, Mlynarovič, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - D. Bondra, Heizer, P. Svitana - Macík, L. Paukovček, Václav

HC Košice - HKM Zvolen 2:7 (1:3,1:3, 0:1)

Góly: 6. Spilár (Pulli, Galamboš), 25. Brophey (M. Haščák, L. Nagy) - 7. Vandas (Handlovský, Špirko), 14. Špirko (Obdržálek), 19. Šišovský (Lušňák, Obdržálek), 26. P. Zuzin, 37. Kytnár (Drgoň, P. Zuzin), 37. Špirko (D. Vandane, Handlovský), 53. M. Pufahl (Vandas)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Snášel (SR), Juhász (Maď.) - Smrek (SR), Kis-Király (Maď.), 5883 divákov

Košice: Habal (37. Škorvánek) - Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák, Krajňák - L. Nagy, Brophey, M. Haščák - Š. Petráš, Suja, Netík - Šoltés, Ignatuškin, Spilár - Klíma, Galamboš, Žitný

Zvolen: Tomek - M. Pufahl, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen - Handlovský, Špirko, Vandas - Obdržálek, Lušňák, Šišovský - Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin - S. Petráš, Holovič, Marcinek

Roman Šimíček, tréner HC Košice: "Po strelenom góle na 1:0 sme upustili od výkonu, aký sme chceli predvádzať. Vrcholom bolo štvorminútové vylúčenie za stavu 2:4, počas ktorého sme inkasovali dva góly. Dovtedy sme ešte všetci verili, že sa nám zápas podarí zvrátiť. Zvolen hral veľmi dobre, dnes sme jeho hráčom nestačili. Ďakujem fanúšikov za podporu v dnešnom zápase."

Andrej Podkonický, tréner HKM Zvolen: "Videli sme veľmi dobrý hokej. Prvá tretina bola herne vyrovnaná, no rozhodlo v nej to, že sme ubránili košické presilovky. My sme, na rozdiel od Košíc, dali góly z našich šancí. Navyše nás v dôležitých momentoch podržal brankár Tomek. Myslím si, že zápas sa zlomil našimi dvomi gólmi v štvorminútovej presilovke. Ďakujem našim hráčom za výborný výkon a tri body."

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 22. I. Ďatelinka (Kubka), 27. Zigo (Nemčík), 47. Higgs (Faille), 60. Selleck - 31. Róbert Huna (R. Suchý, Kriška), 44. M. Uram (Mezovský)

Vylúčení: 2:0 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0 , rozhodovali: Konc (SR), Rencz (Maď.) - Rojík (SR), Vincze (Maď.), 2415 divákov

Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík - Asselin, Higgs, Selleck - Bartánus, É. Faille, A. Šťastný - Kabáč, Češík, Gabor - J. Sýkora, T. Surový, Zigo - Lichanec

Liptovský Mikuláš: J. Hollý - R. Suchý, Kurali, P. Horváth, Košecký, M. Bača, Nádašdi, Mezovský, Fereta - Róbert Huna, Richard Huna, Kriška - J. Sukeľ, Oško, M. Uram - Vybiral, A. Tamáši, L. Žiak - Piatka, Uhrík, A. Lištiak

Dan Ceman, tréner B. Bystrice: "Mali sme slabší úvod, takto nechceme doma hrať. V druhej tretine sme sa zlepšili, viac sme útočili, no súperovi pomohol kontaktný gól. Bol to opäť ťažký zápas, ale som rád, že sme ukázali charakter a vrátili sa do zápasu, keď súper vyrovnal."

Ján Tomko, tréner L. Mikuláša: "Bol to náš dobrý výkon, prehrávali sme, ale pozbierali sme sa a vyrovnali. Dostali sme tretí gól, určite si tú situáciu zanalyzujem na počítači. Snažili sme sa vyrovnať, nastrelili sme aj žŕdku, no šťastie sa od nás odklonilo. Neboli sme horší ako domáci, aj keď majú chlapov, no naši chlapci hrali zodpovedne, bojovali, hrali v systéme."

MsHK DOXXbet Žilina - HC 07 Detva 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Góly: 24. Húževka (Dominik Rehák, L. Dubeň), 30. Jenčík (Rudolf Huna, Podešva), 59. Podešva (Rudolf Huna, Hvila) - 31. Murček (Martin Ďaloga, R. Gašpar), 53. Puliš (Kuklev, Matúš Chovan), 56. Žilka (F. Fekiač, Tibenský), 59. Murček (Puliš, Kuklev)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müller, Fridrich - M. Orolín, D. Konc, 479 divákov

Žilina: Mikoláš - Piegl, Kučný, Bagin, Jankovič, Matejka, Marek Hudec, Pastor, L. Dubeň - Balej, Surovka, Barta - Rudolf Huna, Podešva, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Milý - Síkela, Húževka, Dominik Rehák

Detva: Zalivin - Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Gachulinec, Šimon, F. Fekiač, Král - Puliš, Murček, Ščurko - R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Žilka, Matúš Chovan, Tibenský - M. Surový, P. Valent, Giľák

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: "Zápas sme mali rozohraný dobre, viedli sme 2:0. Žiaľ, po hrubých chybách jednotlivcov sme si zápas prehrali sami."

Josef Turek, tréner Detvy: "Začali sme veľmi dobre, mali sme pohyb a veľa šancí, ktoré sme nevyužili. Súper sa potom zlepšil, my sme sa stiahli a tretinu sme prehrali. V záverečnej tretine sme však stiahli hru na tri formácie a nakoniec sme aj so šťastím v závere vyhrali. Chcem chlapcov pochváliť za dobrý výkon, opäť zachytal dobre aj gólman."

MAC Budapešť (Maď.) - MHC Mikron Nové Zámky 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 9. K. Nagy (Terbócs) 16. Klempa (J. Dudás, Dansereau), 30. Klempa (K. Nagy, J. Brown), 57. Odnoga (K. Nagy, Terbócs) - 9. T. Urban (Kudla, Bajtek), 54. Jakúbek (B. Fábry), 54. Kudla

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Nejezchleb (Nové Zámky) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Šefčík, Synek, 570 divákov

Budapešť: Bálizs - J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Kreisz - Bodó, C. Langkow, B. Orban - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Szigeti, Majoross, Szabad

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, Hatala, Slávik - Bajtek, T. Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, J. Jurík - Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb - Ondrušek, B. Fábry, Linet

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín pretrhol negatívnu sériu, Košice dostali doma sedem gólov