Trenčania znížili stav série s Michalovcami na 2:3 na zápasy.
Trenčania znížili stav série s Michalovcami na 2:3 na zápasy. (Autor: TASR)
Patrik Fotta|10. apr 2021 o 00:31

Michalovce majú ešte dva mečbaly.

MICHALOVCE. Ako prvý tím v histórii v elitných svetových ligách dokázali dvakrát otočiť sériu play off z 0:3 na 4:3 na zápasy.

Trenčínu sa to podarilo v sezóne 2007/2008 proti Martinu a o tri roky neskôr so Slovanom Bratislava.

V oboch prípadoch bol kapitánom Dukly Ján Pardavý. Teraz už v pozícii trénera by rád dotiahol štvrťfinále s Michalovcami do siedmeho zápasu.

Po víťazstve 3:1 znížili trenčianski hokejisti stav série na 2:3 na zápasy. V nedeľu sa pokúsia na domácom ľade vynútiť si siedmy rozhodujúci duel.

Zmeny v zostave zabrali

Podľa Pardavého pri absencii divákov na štadiónoch výhoda domáceho prostredia neexistuje.

„Raz sa darí viac jednému tímu, raz druhému. My teraz musíme domáci duel zvládnuť. Sériu chceme dotiahnuť do siedmeho zápasu,“ povedal v hodnotení zápasu pre RTVS.

Trenčiansky tréner urobil pred piatym zápasom viaceré zmeny v zostave.

Okrem druhej formácie Okuliar – Rehuš – Kukuča všetky ostatné pomiešal. Navyše v bránke sa predstavil namiesto Michala Valenta Fín Antti Karjalainen.

Ten dokázal zlikvidovať 27 z 28 streleckých pokusov Michalovčanov.

„Chceli sme trochu rozložiť sily, preto sme pomenili niektoré útočné formácie. Zároveň aj Antti bol dôležitým mužom na svojom mieste,“ vravel Pardavý.

Michalovčania chcú sériu ukončiť v Trenčíne

Michalovčania si v tretej tretine za stavu 1:2 vytvárali tlak. Fína v bráne hostí však nedokázali druhýkrát prekonať.

Štyri minúty pred koncom pridal gólovú poistku pre Trenčanov obranca Erik Rajnoha. Oblúkom si nakorčuľoval pred brankára Tomeka a bekhendom namieril puk presne pod hornú žrď.

„Ja ako bývalý obranca by som takýto bekhend nedal. Rajnoha to zavesil parádne do vinkla. Klobúk dole,“ vravel hokejový expert Boris Valábik.

Tréner michalovskej Dukly Tomek Valtonen verí, že jeho tím nadviaže na tretí a štvrtý zápas série. Jeho zverenci dokázali obe stretnutia na trenčianskom ľade tesne vyhrať - 2:1, respektíve 5:4.

„Stretli sa dva mimoriadne vyrovnané tímy. Ak dokážeme využívať naše príležitosti môžeme uspieť,“ vyhlásil Valtonen.

Domov»Hokej»Slovensko»Pardavý už zažil senzačné obraty. Trenčín v minulosti dokázal nemožné