Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Hlavaj sa po troch rokoch vracia zo zámoria, bude chytať za Slovan

Samuel Hlavaj. (Autor: TASR)
TASR|8. jún 2021 o 14:06

Chytal na troch juniorských šampionátoch.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový brankár Samuel Hlavaj podpísal dvojročný kontrakt so Slovanom Bratislava. V novom pôsobisku vytvorí brankársku dvojicu s Lotyšom Kristersom Gudlevskisom. 

Pre 20-ročného Hlavaja pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po takmer troch sezónach v zámorských juniorských súťažiach USHL a QMJHL.

V slovenskej extralige doteraz nastúpil na šesť zápasov v drese slovenskej "dvadsiatky." Sezónu 2020/2021 strávil v drese Sherbrooke Phoenix v QMJHL a nastúpil na 23 zápasov s úspešnosťou zákrokov necelých 90 percent.

"Deklarovali sme záujem obsadiť tento post slovenským brankárom, napokon sme sa rozhodli pre Samuela Hlavaja, ktorý podpísal v klube kontrakt na dve sezóny. Ide o talentovaného brankára, ktorý má veľkú časť kariéry pred sebou.

V klube by mal nastúpiť do takého počtu zápasov, aby mohol byť rovnocennou brankárskou alternatívou ku Kristersovi Gudlevskisovi.

Veríme, že bude ďalej rozvíjať svoj talent a v budúcnosti bude zaujímavý aj pre potreby slovenskej reprezentácie,“ povedal generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Hlavaj chytal na troch juniorských majstrovstvách sveta. Zúčastnil sa šampionátu v roku 2018 (Vancouver), 2019 (Ostrava/Třinec) a taktiež na posledných MSJ 2020 v Edmontone. Celkovo nastúpil na jedenásť stretnutí v rámci MSJ.

Súvisiace články