Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Droppa v Michalovciach končí. Z Maďarska prichádza ďalší Fín

Tomek Valtonen, fínsky tréner HK Dukla Ingema Michalovce. (Autor: TASR)
SITA|5. máj 2021 o 11:58

Valtonen bude mať aj fínskeho asistenta.

MICHALOVCEHokejové Michalovce hlásia jednu zmenu v trénerskom tíme. Bronzového medailistu z extraligovej sezóny 2020/2021 naďalej povedie Fín s poľským rodiskom Tomek Valtonen spoločne so slovenským asistentom Jurajom Faithom.

Zmena však nastala na poste druhého asistenta, kde bývalého slovenského reprezentanta Ivana Droppu strieda ďalší fínsky odborník Kasper Vuorinen. Bývalý obranca má iba 34 rokov.

Toto trénerské trio povedie michalovský tím v sezóne 2021/2022.

"Pre Kaspera Vuorinena, ktorý dosiaľ naposledy viedol v pozícii hlavného trénera maďarský Fehervár, to bude prvá skúsenosť so slovenským hokejom. Keďže ide o mladého a progresívneho trénera, veríme že svoje poznatky prenesie aj do nášho tímu.

Tréneri so športovým manažérom už pracujú na stavbe tímu na nadchádzajúcu sezónu. O jeho skladbe vás začneme priebežne informovať v mesiaci jún," informoval tím HK Dukla Ingema Michalovce na svojom facebookovom profile.

Michalovčania majú za sebou najúspešnejší sezónu v histórii klubu. V základnej časti Tipos extraligy skončili na druhom mieste, keď v 50 zápasoch získali 99 bodov, iba o štyri menej ako víťazní hráči HKM Zvolen.

V play-off Michalovce vo štvrťfinále vyradili Trenčín 4:2 na zápasy, ale v semifinále nestačili na Poprad 2:4.

Súvisiace články