Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Slovan získal skúseného útočníka, Bezák podpísal ročný kontrakt

Brankár Marcel Melicherčík, onbranca Peter Klouda a útočník Adam Bezák na archívnej fotografii z roku 2010. (Autor: TASR)
TASR|30. jún 2021 o 11:15

V minulej sezóne pôsobil v ICE Hockey League.

BRATISLAVA. Hokejový klub HC Slovan Bratislava sa dohodol na ročnej zmluve s Adamom Bezákom.

Čoskoro tridsaťdvaročný útočník je odchovanec klubu, v drese Slovana pôsobil na začiatku svojej kariéry v rokoch 2008 až 2010. Zahrali si aj v kanadskej juniorskej QMJHL, nižších švédskych súťažiach, štyri roky pôsobil v Holandsku.

Na Slovensku okrem Slovana obliekal dresy Trnavy, Banskej Bystrice, Brezna, Trenčína, Žiliny, Michaloviec a v uplynulej sezóne pôsobil v iClinic Bratislava Capitals v medzinárodnej ICE Hockey League.

Vrátane štvrťfinále play off nastúpil na 53 zápasov, v ktorých zaznamenal deväť bodov (6+3).

"Adama Bezáka vítame po rokoch naspäť v našom drese a verím, že sa mu nasledujúca sezóna vydarí. Ako tréner od neho budem očakávať najmä zodpovednú defenzívnu prácu, využívať ho budem tiež v špeciálnych formáciách. Do tímu by mal priniesť dobrú energiu a verím, že pridá aj presné zásahy. Vlani som ho viackrát videl v drese Bratislava Capitals, kde sa svojich úloh chopil celkom slušne. Verím, že na podobné výkony nadviaže aj u nás," pre oficiálnu stránku Slovana to uviedol tréner Robert Döme.

Súvisiace články