Radosť hráčov Dukla Michalovce. (Autor: TASR)
TASR|31. jan 2021 o 18:45

Víťazný gól padol počas presilovky v predĺžení.

Aktualizované o 22:45 h

MICHALOVCE. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola Tipos extraligy doma nad Duklou Trenčín 4:3. Hostia tak prišli o šesťzápasovú víťaznú sériu.

Zápas poznačil škandál, keď muselo byť prerušené televízne vysielanie súkromnej televíznej stanice Sport TV a štáb bol vyvedený zo štadióna bezpečnostnou službou.

V prvom nedeľňajšom stretnutí zvíťazili hráči HK Dukla Ingema Michalovce nad HKM Zvolen 3:2 po predĺžení.

Domáci viedli po 1. tretine 2:0, hostia v druhej časti vyrovnali na 2:2, pričom jeden z gólov dali v oslabení. O víťazstve Michaloviec však rozhodol v predĺžení počas presilovej hry Dávid Šoltés.

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zdolali Banskú Bystricu tesne 3:2. O víťazstve domácich rozhodol gól Andreasa Štraucha 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny.

V Maďarsku na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec triumfovala Detva, pričom o víťazstve bolo prakticky rozhodnuté už v 28. minúte, v ktorej viedli 6:1. Napokon vyhrali 7:3.

Kuriózna situácia sa udiala v Poprade, kde v polovici prvej tretine vypadol časomer a do konca prvej tretiny sa ho nepodarilo opraviť. Posledné sekundy tretiny preto odpočítal popradský hlásateľ do reproduktorov.

Od druhej tretiny už časomer opäť fungoval a Košice dokráčali k víťazstvu 4:3. Poprad tromi gólmi v presilovke duel len zdramatizoval.

Tipos extraliga - výsledky - 31. január

HK Dukla Ingema Michalovce - HKM Zvolen 3:2 pp (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. Korhonen (Lalancette, Erkinjuntti), 19. Regenda (Bartánus, Mudrák), 63. Šoltés (Kolusz, Hickmott) - 37. Bondra (Kubka), 42. Kubka.

Rozhodovali: Kalina, Snášel ml. - Hercog, Šefčík, vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Nuutinen (Zvol.) 10 min. OT + DKZ za nešp. správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1

Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia - Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Takáč, Suja, Šoltés - Regenda, Hickmott, Bartánus - Török, Galamboš, Mašlonka - Chalupa

Zvolen: Rahm - Zuzin, Kotvan, Meliško, Kubka, Hraško, Hatala, Ďuriš, Gubančok - Kelemen, Mikúš, Bondra - Puliš, Viedenský, Nuutinen - Stupka, Halama, McPherson - Kolenič, Tibenský, Marcinek

Hlasy po zápase

Ivan Droppa, asistent trénera HK Dukla Ingema Michalovce: "Na lídra tabuľky sme sa pripravili veľmi dobre. Chlapci odovzdali sto percent. V prvej tretine sme dali dva góly, čo nám pomohlo. Sme spokojní s dvomi bodmi. Mohli sme mať aj tri, no nemuseli sme mať ani jeden. Dva body nás tešia."

Peter Oremus, tréner HKM Zvolen: "Odohrali sme výborný zápas, v ktorom nám ušla prvá tretina. V nej sme neboli takí dôslední, akí sme mali byť. Ja však viem, aká je sila nášho tímu. Vyrovnanie na 2:2, ale aj vytváranie ďalších šancí tam bolo. Trochu nám chýbajú rozdielové góly. V každom z 13 januárových zápasov sme bodovali, takže sila v tíme je. Realizácia presiloviek musí byť lepšia než dnes, no som rád, že si dnes odvážame bod."

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 10. Meszároš (Zigo, Harris), 21. Štajnoch (Zigo, Urbánek), 33. Kytnár (O'Donnell, Sersen), 57. Harris (Zigo, Urbánek) - 14. Ackered (Lemcke, Hecl), 46. Ackered, 46. Sádecký (Lemcke, E. Švec)

Rozhodovali: Hronský, Stano - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Harris 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

Slovan Bratislava: Parks - Brodzinski, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Maier, Bačik - O'Donnell, Kytnár, Šišovský - Urbánek, Harris, Zigo - Matoušek, Bortňák, Kundrik - Ranford, Jendek, Uram - Jasenec

Dukla Trenčín: Karjalainen - Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Urban, Rajnoha, Pobežal - Chromiak, Paukovček, Hecl - Kettunen, Rehuš, Okuliar - Berisha, Reddick, Valach - Sádecký, J. Švec, Sojčík - Krajč

Róbert Döme, tréner HC Slovan Bratislava: "Vedeli sme, že Trenčín je vo výbornej forme a v posledných zápasoch dokazoval, že sú kandidáti na majstra. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas a pripravili sme sa na nich. Súhlasím s kolegom, že sme hrali o kúsok lepšie, i keď tam boli pasáže, v ktorých nás Trenčín zatlačil. Nakoniec sme dali ten gól my."

Peter Frühauf, asistent trénera Trenčína: "Bolo vidno, že Slovan prišiel pripravený na nás, boli silní v osobných súbojoch, v prvej polovici zápasu mali veľmi veľa zblokovaných striel. My sme na druhú stranu boli mäkkí, za prvé dve tretiny sme vyhrali veľmi málo osobných súbojov. Aj keď sme sa dostali späť do zápasu, tak záver vyšiel mužstvu, ktoré bolo lepšie."

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC '05 Banská Bystrica 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Góly: 28. Rudolf Huna (Lištiak, Mezovský), 32. Štrauch (Rudolf Huna), 60. Štrauch (Rudolf Huna) - 43. D'Aoust (Cardwell, Lamper), 57. Výhonský (Kabáč)

Rozhodovali: Štefik, Fridrich - Vyšný, Synek, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Mezovský, Nemec, Valtola, Petran, Robertson, Jesus, Droppa, Pavúk - Štrauch, Lištiak, Rudolf Huna - Hamráček, Oško, Michalík - Tullio, McShane, Portokalis - Surový, Uhrík, Vybiral

Banská Bystrica: Belányi - Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz, Mlynarovič - J. Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš - Vašaš, Sloboda, D'Aoust - Kriška, Dvorský, Lamper - Kabáč, Tamáši, Výhonský

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HC 07 Detva 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)

Góly: 5. Szirányi (Anderson), 30. Anderson (Vas, Szirányi), 54. Csányi (Anderson) - 6. Downing (Sýkora), 8. Ščurko (V. Fekiač), 18. Cox (Čacho), 21. King (Rymsha, Čacho), 22. Klíma (Downing, Sýkora), 28. Valent (Jendroľ, Sýkora), 57. Charbonneau (King, Cox)

Rozhodovali: Korba, T. Orolin - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 2:4 na 2 min., navyše Downing (Det.) 10 min. OT za nešportové správanie sa, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

DVTK: Adorján (21. B. Kiss) - Hadobas, Wehrs, Kiss, Láda, Szirányi, Vojtkó - Anderson, Vas, Miskolczi - Rokaly, Osterberg, Csányi - Magosi, Galanisz, Lövei - Galajda, Ritó, Revesz

Detva: Petrík - King, Rymsha, Gachulinec, Jendroľ, V. Fekiač, Bača, Turan, Lalík - Charbonneau, Čacho, Cox - Downing, Valent, Sýkora - Ščurko, V. Fekiač, Ľupták - Askarov, Klíma, Žilka

HC Poprad - HC Košice 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)

Góly: 22. Haščák (Svitana, Drgoň), 26. Skokan (Haščák, Livingston), 36. Skokan (Livingston, Drgoň) – 9. Lapšanský (Poirier, Pavlin), 14. Réway (Klhůfek, Chovan), 24. Poirier (Michalčin, Růžička), 30. Belluš (Klhůfek, Poirier)

Rozhodovali: Tvrdoň, Novák - Crman, Frimmel, vylúčení: 2:6, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Hudec, Kramár, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, Česánek - Svitana, Skokan, Haščák - Mešár, Zagrapan, Livingston - Vandas, Preisinger, Handlovský - Hajnik, Bjalončík, Matúš Paločko - Jevoš

Košice: Riečický - Pavlin, Deyl, Michalčin, Růžička, Slovák, Cibák, Novota - Réway, Chovan, Lapšanský - Belluš, Poirier, Klhůfek - Milý, Eliaš, Jokeľ - Jenyš, Havrila, Frič - Krasničan

Hlasy po zápase:

Peter Mikula, tréner Popradu: "Zápas sme mali vyhrať, ale nepodarilo sa nám to. Košice položili dobrý základ v prvej tretine. My sme stále výsledok iba dobiehali. Niektoré inkasované góly boli, poviem to takto, z ľahšieho repertoára."

Jan Šťastný, tréner Košíc: "My sme sa nenachádzali v ľahkej situácii, hlavne čo sa týka psychiky. Zápas sme strácali v druhej tretine, keď sme dostali tri góly. Do Popradu sme prišli dobre brániť a vyrážať do brejkov. V situácii 5 na 5 sme situácie zvládali. V presilovkách sú domáci exkluzívni. Dúfam, že sa opäť odrazíme k víťazným zápasom. Sme radi, že sme vyhrali. Po psychickej stránke to pre nás vôbec nebolo jednoduché."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan zdolal Trenčín mimo kamier, čas v Poprade oznamoval hlásateľ