Poprad prehral štvrtýkrát v rade, Slovan znížil jeho náskok na minimum

Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|22. dec 2020 o 18:48

Východniarske derby vyhrali Michalovce.

BRATISLAVA. Hokejisti Popradu pokračujú v hernom i výsledkovom trápení.

V utorňajšom zápase 23. kola nestačili doma na Miškovec 2:4 a prehrali už vo štvrtom dueli po sebe. Skóre duelu síce otvoril v presilovke Patrik Svitana, no boli to práve početné výhody, ktoré rozhodli o výhre hostí.

V 29. minúte vyrovnal Bálint Magosi a v tretej tretine v rozpätí 63 sekúnd využili presilové hry Alec Rauhauser a Szilárd Rokaly.

Následne dokázal skorigovať skóre najlepší strelec Tipos extraligy Marcel Haščák, ale bodku za zápasom dal hosťujúci útočník Bence Szirányi.

Zaváhanie Popradu naplno využil bratislavský Slovan, ktorý vyhral v Nitre 4:1. Zverenci Romana Stantiena sa tak súperovi čiastočne revanšovali za prekvapujúce vyradenie v rámci Tipsport Kaufland Cupu.

Slovan vyhral jedenásť z posledných dvanástich ligových duelov, pričom dokopy stratil len päť bodov. Výrazne tak znížil svoje manko na čelo tabuľky, aktuálne stráca na stále vedúci Poprad jeden bod.

Za hostí sa presadili štyria rôzni strelci, gólový účet duelu uzavrel šikovným zakončením bývalý nitriansky útočník Samuel Buček.

Momentky zo zápasu: HK Nitra - HC Slovan Bratislava: fotogaléria

22.12.2020

Vo východniarskom derby zdolali Michalovce hráčov Košíc 3:1. Domácich potiahli legionári, keď skórovali Kanaďania Graeme McCormack, Mark Louis a sekundu pred koncom do prázdnej bránky aj Fín Ville Korhonen.

Druhé víťazstvo v sezóne dosiahol Liptovský Mikuláš, ktorý zdolal Banskú Bystricu v gólovo bohatom stretnutí 6:4. Napriek tomu sú Liptáci beznádejne poslední s mankom 17 bodov na predposledných "baranov".

Po piatich prehrách v sérii sa dočkali víťazstva Nové Zámky, ktoré zdolali Trenčín 3:2 po predlžení a vo zvyšnom dueli si Detva poradila so Zvolenom 3:1.

Tipos extraliga - 23. kolo:

Poprad - Miškovec 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly: 15. Svitana (Haščák, Dalhuisen), 54. Haščák (Svitana) - 29. Magosi (Rokaly, Wehrs), 46. Rauhauser, 47. Rokaly (Flick, Jordan), 59. Szirányi (Rokaly).

Rozhodovali: Žák, Hronský - J. Konc ml., D. Konc ml, vylúčení: 5:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, bez divákov

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Hudec, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Česánek - Haščák, Skokan, Vandas - Svitana, Zagrapan, Handlovský - Tavi, Preisinger, Livingston - Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko - Hajnik.

Miškovec: Adorján - Wehrs, Szirányi, Vas, Vojtkó, Rauhauser, Láda - Jordan, Flick, Egle - Rokaly, Galanisz, Magosi - Csányi, Lövei, Révész - Ritó, Miskolczi, Mattyasovszki.

Hlasy po zápase:

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "V krátkom časovom slede sme privítali rovnakého súpera. Nedarí sa nám, výsledky nie sú dobré. Pevne verím, že po prehrách, ktoré sme mali, nám najbližšie dni pomôžu z hľadiska psychiky. Po sviatkoch začneme pracovať na tom, aby sme mužstvo dostali na víťaznú vlnu. Dnešný zápas sme nezvládli, čo dodať. Všetkým fanúšikom chcem napriek prehre popriať pekné sviatky."

Dave Allison, tréner Miškovca: "Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná, dostali sme gól z presilovky súpera. V druhej tretine sme vyrovnali. Chlapci bojovali napriek oklieštenej zostave. Poprad po inkasovanom góle pridal. V tretej tretine sme dali dva dôležité góly v presilovke. Chlapci hrali na hranici svojich možností, zaskakovali za seba na všetkých postoch. János Vas ako útočník hral aj v obrane."

Nitra - Slovan Bratislava 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 43. Žitný - 13. Kytnár (Maier), 24. O"Donnell (Štajnoch), 26. Urbánek (Ališauskas), 58. Buček (O"Donnell)

Rozhodovali: Stano, Snášel - Durmis, Šoltés, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Petráš (Slovan) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley (26. Nagy) - Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Lantoši - Fominych, Holešinský, Žitný - Minárik, Šiška, Múčka - A. Sýkora

Slovan: Parks - Sersen, Ališauskas, Meszároš, Štajnoch, Maier, J. Valach, Bačík, Beňo - Buček, Bortňák, Rapáč - Gašpar, Urbánek, O"Donnell - Šišovský, Kytnár, Studenič - Kundrik, S. Petráš, Lepskii

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "Myslím si, že sme neodohrali zlý zápas. Druhú polovicu sme boli o trochu lepším mužstvom ako Slovan. Inkasovali sme zbytočné góly a keď dáte Slovanu náskok 3:0, tak si ho vedia postrážiť. Ďakujem hráčom za dobrý výkon. Škoda, že sme nevyužili gólové šance. Mohlo to dopadnúť inak."

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana Bratislava: "V prvom rade by som chcel poďakovať celému mužstvu za zodpovedný, disciplinovaný výkon podporený fantastickým výkonom brankára Parksa. Ukázalo sa, že nám sedia viac kvalitní súperi. Vedeli sme, že Nitra má veľmi kvalitné presilovky, ktoré sa nám podarilo ubrániť. To viedlo k nášmu úspechu."

Michalovce - Košice 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 27. McCormack, 37. Louis (Regenda, Šoltés), 60. Korhonen (Erkinjuntti, Louis) - 33. Chovan (Reway, Klhůfek)

Rozhodovali: Fridrich, Goga - Beniač, Stanzel, vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Mašlonka 10 min za nešportové správanie - Klhůfek 10 min za nešportové správanie, Růžička 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Michalovce: Tomek - Southorn, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Louis, Zekucia, Češík - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Šoltés, Suja, Regenda - Török, Galamboš, Chalupa - Bartánus, Mlynarovič, Mašlonka

Košice: Riečický - Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Michalčin, Deyl, Nagy, Novota - Chovan, Mráz, Reway - Klhůfek, Vrábeľ, Belluš - Jokeľ, Slovák, Milý - Frič, Havrila, Krasničan

Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Góly: 1. Mistele (Faško-Rudáš, Breton), 7. Mistele (Winquist), 9. Lamper (D'Aoust, J. Sukeľ), 39. Breton (Faško-Rudáš, Drew) - 4. Rudolf Huna (Štrauch), 18. Matej Bača (Robertson, Uhrík), 25. Robertson (M. Surový, Štrauch), 28. McShane (Valtola, Rudolf Huna), 49. Jesus (Lištiak, Portokalis), 60. Hamráček

Rozhodovali: T. Orolin, Výleta - Vyšný, M. Orolin, vylúčení na 2 min.: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 25. Belányi za Vaya (B. Bystrica), bez divákov.

Banská Bystrica: Vay (25. Belányi) - Drew, Ďatelinka, Breton, Crevier-Morin, Žiak, Demo - Lamper, D'Aoust, J. Sukeľ - Faško-Rudáš, Winquist, Mistele - Vybíral, Tamáši, Kabáč - Melcher, Šimun, Výhonský

Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Pavúk, Robertson, Valtola, Petran, Jesus, Mezovský, Rusina, S. Droppa - Rudolf Huna, M. Surový, Štrauch - Michalík, Lištiak, Hamráček - Tullio, McShane, Portokalis - Matej Bača, Uhrík, Haluška

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Neodohrali sme dobré stretnutie, hlavne v defenzívnom systéme. Zápas sa lámal v prvej tretine, tam sme mali o výsledku rozhodnúť, keď sme viedli 3:1. Postrážiť si to celý zápas. Žiaľ nepridali sme štvrtý gól a darovali súperovi na 3:2. Polovica druhej tretiny bola z našej strany zlá. Až potom sa to začalo trošku zlepšovať. Súper nás však vytrestal. Tretie tretina bola z našej strany akoby bez kyslíku. Inkasovali sme ďalší gól a my nemáme sily na obrat. Ťaháme nohy, nedokážeme tempo stupňovať. Bol to zlý zápas, ktorý sme si však prehrali v prvej tretine. V nej sme mali odskočiť a ustrážiť si to."

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: "Mali sme zlý začiatok, no som na druhej strane rád, že sme to i napriek tomu zvládli a koncovka bola v našej réžii. Ukázali sme aj v posledných zápasoch, že máme stúpajúcu formu, dnes sme to potvrdili i výsledkovo. Pred týmto stretnutím sme prvýkrát vykorčuľovali na našom vynovenom štadióne v Liptovskom Mikuláši. V domácom prostredí budeme nepríjemní a potrápime každého. Doteraz sme najčastejšie hrali vo Zvolene, takže možno je to i tým, že body zo slovenských ľadových plôch sme získali iba tu."

Rudolf Huna, kapitán L. Mikuláša, 1+1 v zápase: "Bol to vyrovnaný zápas, ubojovaný, odmakaný. Je to vydreté víťazstvo. Nechali sme na tom ľade všetko, preto si vezieme tri body. Vo Zvolene sme odohrali najviac zápasov, je to pre nás takpovediac domovský stánok na vonkajšie zápasy, takže možno i to sa odzrkadľuje, že

Trenčín - Nové Zámky 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Ferenyi (Sádecký, Zeleňák), 42. Ackered (Berisha, Valach) - 24. Rogoň, 56. Hain (Števuliak), 63. Števuliak (Bajtek, Västilä). Vylúčení na 2 min: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Baluška, Valach - Valo, Synek, bez divákov

Trenčín: LaCouvee - Ilenčík, Ackered, T.Bokroš, J.Urban, Rajnoha, Zeleňák, M.Chatrnúch - Berisha, Kettunen, Okuliar - Bezúch, Paukovček, Hecl - Kukuča, Rehuš, Valach - Sádecký, J.Švec, Ferényi- J.Haščák

Nové Zámky: Kiviaho - Holenda, Hain, Ordzovenský, M.Drtina, Västilä, Šeliga, P.Mikuš, Tóth - Ondrušek, Seppänen, Bajtek - Okoličány, Holovič, Števuliak - M.Roman, Doggett, Majdan- Fereta, Embrich, Rogoň

Detva - Zvolen 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 39. Sýkora (Gachulinec, Downing), 41. Lalík (Sýkora), 60. Valent - 14. Kelemen (Betker, Helewka)

Rozhodovali: Kalina, Korba - Gegáň, Jedlička, vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Detva: Sholl - F. Fekiač, Korím, Rais, Rymsha, Gachulinec, Lalík, Bakala, Jendroľ - Ščurko, V. Fekiač, Ľupták - Charbonneau, Čacho, Cox - Downing, Valent, Sýkora - Halama, Klíma, Askarov

Zvolen: Rahm - Hatala, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Ďuriš, Meliško - Puliš, Mikúš, Bondra - Nuutinen, Helewka, Zuzin - Kelemen, Tibenský, Stupka - Chlepčok, Gubančok, Marcinek

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Poprad prehral štvrtýkrát v rade, Slovan znížil jeho náskok na minimum