Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Za Lipsko strelil 93 gólov. Chelsea získala nemeckého strelca

Timo Werner. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jún 2020 o 12:13

Timo Werner prestúpi do londýnskeho klubu.

LONDÝN. Nemecký futbalový útočník Timo Werner prestúpi v júli z RB Lipsko do Chelsea Londýn.

Klub zo Stamford Bridge potvrdil, že sa s bundesligistom dohodol na podmienkach prestupu a 24-ročný nemecký reprezentant už Lipsku nepomôže v augustovom štvrťfinále Ligy majstrov. Dohrá v ňom ale ligovú sezónu, ktorá v Nemecku vyvrcholí 27. júna.

Vedenie "The Blues" sa už tiež dohodlo s hráčom na podmienkach zmluvy. Klub ruského miliardára Romana Abramoviča aktivuje výkupnú klauzulu vo Wernerovej zmluve s doterajším zamestnávateľom vo výške 60 miliónov eur.

"Werner súhlasil s osobnými podmienkami zmluvy s Blues a zostane v nemeckom klube do konca ligovej sezóny. S novými spoluhráčmi sa stretne v júli po absolvovaní lekárskych testov," uviedla Chelsea v oficiálnom komuniké.

Werner debutoval v Lipsku v roku 2016 a strelil zaň v klube rekordných 93 gólov.

"Spolu sme dosiahli veľa. Ako mladý hráč som sa tu mohol rozvíjať. Bola tu perfektná spolupráca a vďaka klubu som sa mohol stať reprezentantom. Toto nie je rozhodnutie proti Lipsku. Pre mňa bola jasná vec, že v kariére budem pokračovať v zahraničí," povedal Werner.

"Teraz sa stanem hráčom v Premier League, ktorá je najlepšia na svete. Dostal som príležitosť pokračovať v kariére v jednom z top európskych klubov. Teším sa nové dobrodružstvo a na atmosféru anglického futbalu."

Súvisiace články