Tenista sa hádal s rozhodcom. Na kurt dotiahol kameramana

(Autor: SITA/AP)
SITA|17. máj 2013 o 11:57

Zle ste rozhodli a viete to, hádal sa s empajrovým rozhodcom Viktor Troicki.

RÍM. Srbský tenista Viktor Troicki sa v stredu počas zápasu s Lotyšom Ernestsom Gulbisom v 2. kole dvojhry na antukovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Internazionali BNL d´Italia v Ríme viac ako tri minúty nechcel zmieriť s verdiktom, ktorý znamenal jeho manko setu a brejku.

Pod hrozbou brejkbalu mu rozhodca nechcel uznať dosiahnutý bod. Zahlásil, že loptičku poslal mimo kurtu. Potvrdil to aj empajrový rozhodca Cédric Mourier.

"Zle ste rozhodli a viete to," stále tvrdil Troicki. S verdiktom sa nechcel zmieriť a dokonca chcel na protest skrečovať zápas.

Troicki si potom teatrálne bral za svedka vesmír a neskôr dotiahol na kurt kameramana, aby všetkým ponúkol detailný záber na stopu po dopade loptičky. Nedosiahol však svoje a napokon prehral 1:6, 1:6.