Turnaj majsteriek bez Kvitovej, z Mexika odchádza s kanárom

Česká tenistka Petra Kvitová.
Česká tenistka Petra Kvitová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. okt 2022 o 08:20

Na turnaji neuspela ani Karolína Plíšková.

GUADALAJARA. Dvojica elitných českých tenistiek už nepokračuje na turnaji WTA v mexickej Guadalajare. Obe nestačili na súperky, ktoré sa môžu pýšiť tým, že v kariére už získali jeden grandslamový titul.

Karolína Plíšková nestačila na tohtoročnú šampiónku Wimbledonu Jelenu Rybakinovú a podľahla jej po setoch 6:7 (5), 2:6. Kľúčový bol záver prvého setu, keď vyrovnaný tajbrejk ukončila česká tenistka dvojchybou.

Petra Kvitová mala dobre rozbehnutý zápas 2. kola s Biancou Andreescuovou, ale napokon prehrala v troch setoch. Víťazka US Open z roku 2019 po prehranom prvom sete zlepšila hru a postúpila po výsledku 3:6, 6:2, 6:0.

Kvitová dostala kanára tento rok po tretíkrát a prišla o možnosť postúpiť na Turnaj majsteriek. V Mexiku potrebovala postúpiť minimálne do finále, aby vykresala šancu na účasť v texaskom Fort Worth.

Do osemfinále postúpili aj tri hráčky, ktoré figurujú medzi Top 7 nasadenými tenistkami turnaja - Daria Kasatkinová, Maria Sakkariová a Caroline Garciová.